שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רווחי מכתשים אגן בשיא של 52 מיליון דולר

  הרווח הנקי של מכתשים זינק ב5רבעון השני ב-30% והסתכם בשיא של 52 מיליון דולר. המכירות צמחו ב-20% והסתכמו אף הם בשיא - 550 מיליון דולר

  חברת חומרי ההדברה מכתשים אגן רשמה ברבעון השני של 2006 רווח נקי של 52 מיליון דולר. מדובר בשיא ברווחי החברה ובזינוק של 30% לעומת הרבעון המקביל בתקופה המקבילה בשנת 2007.

   

  מכירות החברה ברבעון הגיעו גם הן לשיא והסתכמו ב-549.9 מיליון דולר, גידול של 20% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. דווקא בישראל רשמה החברה ירידה של 11.3% במכירות ברבעון השני ואלה הסתכמו ב-30.5 מיליון דולר.

   

  בחברה מסבירים את הזינוק במכירות בעלייה בביקוש למוצרי החברה בעולם עקב עלייה במחיריהם של מוצרים חקלאיים כמו תירס וסויה ותנאי מזג אויר נוחים.

   

  הרווח התפעולי של החברה ברבעון צמח ב 33.5% והסתכם ב- 88.4 מיליון דולר. הרווח לפני הוצאות מימון, מסים ופחת ( EBITDA) צמח ברבעון ב- 25.4% והגיע לסך 100.6 מיליון דולר.

   

  "תוכנית השינוי הארגוני וההתייעלות של החברה מתקדמת מהר מהמתוכנן ומתחילה להניב תוצאות", אומר מנכ"ל החברה אברהם ביגר. "מבנה הנהלת הקבוצה החדש הושלם כמעט במלואו וכך גם פעולות האיחוד התפעולי של מכתשים ואגן".

   

  מכתשים אגן עוסקת בייצור ושיווק מדבירי חרקים וקוטלי פטריות ועשבים להגנת הצומח. החברה מייצרת בשני מפעלים בישראל- מכתשים ברמת חובב שבנגב ואגן שבאשדוד- ובמפעלים נוספים בחו"ל. בחברה אומרים כי היא החברה הגנרית המובילה בעולם בתחום המוצרים להגנת הצומח והשביעית בעולם בשוק האגרוכימיה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אברהם ביגר, מנכ"ל מכתשים אגן: זינוק ברווחים
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים