שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורמת: גידול בהכנסות לצד שחיקה ברווח הנקי ברבעון

  יצרנית האנרגיה הירוקה סיימה את הרבעון השני עם גידול של 29% בהכנסות לכ-90 מיליון דולר. הרווח הנקי לעומת זאת נשחק ב-18% לרמה של 9.1 מיליון דולר בעיקר על רקע גידול בהוצאות ולמרות השיפור ברווחיות הגולמית

  יצרנית האנרגיה הירוקה אורמת סיימה את הרבעון השני של 2007 עם רווח נקי של 9.1 מיליון דולר, ירידה חדה של 90% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד כלל רווח הון של 76 מיליון דולר מדילול השקעה בחברה הבת, אורמת טכנולוגיות. לפיכך, בניטרול רווחי ההון ברבעון

  המקביל מדובר בירידה של 18% שנבעה בעיקר מגידול של 1.7 מיליון דולר בהוצאות ומירידה ברווח ההון מדילול ההשקעה באופטי קנדה ( 1.7 מיליון דולר ). מנגד, קוזזה הפגיעה ברווח בחלקה מהעלייה

  ברווח הגולמי ( 1.9 מיליון דולר ).

   

  ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-89.7 מיליון דולר, עלייה של 29.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2006. העלייה נבעה מגידול בהכנסות מגזר החשמל (12.9%) והמוצרים (86.4%) לעומת אשתקד.

   

  הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-27.6 מיליון דולר, עלייה של 7.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מהווה 30.8% מההכנסות ברבעון הנוכחי לעומת 37% ברבעון המקביל אשתקד.

   

  העלייה ברווח הגולמי נבעה בעיקר מעלייה בהכנסות החשמל בארה"ב והכללה של תוצאות פרוייקט אמטיטלאן בגואטמלה אשר החל לספק חשמל בחודש מרץ 2007 אך טרם הוכרזה בו הפעלה מסחרית.

   

  העלייה ברווח הגולמי קוזזה בחלקה מגידול בעלויות שכר עבודה וחומרים בפרוייקטים הקיימים במגזר החשמל וכן מרווחיות נמוכה יותר במגזר המוצרים, עקב תמהיל שונה של מכירות מגזר המוצרים וכן מגידול בעלויות שכר עבודה, חומרים, עלויות ההקמה והובלה, דבר שגרם גם לירידה בשיעור הרווח הגולמי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים