שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזכ"ל האו"ם: החיילים החטופים בעדיפות עליונה
  באן קי-מון נפגש עם יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, ודן עימה בנושא החיילים החטופים. במסיבת עיתונאים לפני הפגישה הבהיר: אני עובד מאוד קשה על כך ומאוד מודאג מהעיכוב בעניין

  יושבת הכנסת, דליה איציק, נפגשה הלילה (ד') בניו יורק עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון. במסיבת עיתונאים לפני הפגישה אמר באן לעיתונאים: "נושא החיילים הישראלים החטופים והנעדרים הוא בעדיפות עליונה בסדר היום שלי ואני עובד מאוד קשה בעניין".

   

  הפגישה בין באן לאיציק ערכה כמחצית השעה, ונכחו בה גם שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, והיועץ המדיני של המשלחת לאו"ם, גלעד כהן. במוקד הפגישה עמד נושא החיילים החטופים שנמצאים בשבי החמאס וחיבזאללה.

   

  כאמור, לפני הפגישה עם דליה איציק ערך המזכ"ל באן מסיבת עיתונאים בבניין האו"ם, בה התייחס לנושא החטופים: "אנחנו מאוד מודאגים מהעיכובים בעניין. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים לעשות באמצעות שליח מטעמי שנפגש עם נציגי ממשלותף ואני עדיין עובד מאוד קשה בנושא".

   

  ניכר בו במזכ"ל האו"ם שהוא לקח את הטיפול בחיילים החטופים באופן אישי, כפי שהבטיח בפגישות קודמות עם בני משפחות החיילים גולדווסר ורגב, ובפגישות עם ראש הממשלה אולמרט ועם שרים שנועדו אתו בשנה האחרונה בירושלים ובניו-יורק.

   

  "אני מוטרד מזה שלמרבה הצער לא הצלחנו לפתור את הבעיה. זה לוקח זמן ומדובר בנושא שאינו קל לפתרון", הבהיר באן, שגם הזכיר לכתבים את המחווה שביצעה ישראל כששיחררה 250 אסירים פלסטינים: "צריך מחווה מדינית טובה, וזה בדיוק מה שעשתה ממשלת ישראל כששחררה מאות אסירים פוליטים".

   

  הנציגים הישראלים בפגישה ביקשו ממזכ"ל האו"ם לעדכן את מנדט כוח יוניפי"ל בצורה שתשמור על בטחון ישראל בגבול הצפון. המנדט הנוכחי יפוג בסוף החודש.

   

  יו"ר הכנסת ושגריר ישראל באו"ם הביעו שביעות רצון מדו"ח המזכ"ל האחרון שעסק ביישום החלטת מועצת הבטחון 1701 בדבר מניעת הברחת נשק ללבנון והחזרת חיילי צה"ל החטופים, וביקשו יישום מהיר ומלא של הדו"ח.

   

  ביום שני נפגשה יו"ר הכנסת איציק עם מזכירת המדינה רייס בוושינגטון. זו הייתה הפגישה הרביעית של השתיים בשנה האחרונה.

   

  במהלך הפגישה הביעה איציק בפני רייס את תודתה לממשל האמריקני על החלטתו להגדיל את הסיוע הביטחוני לישראל בעשור הבא מ-24 מיליארד דולר ל-30 מיליון דולר. בנוסף, הביעה בפניה את הערכתה על הגיבוי האסטרטגי שמעניקה ארה"ב לישראל מול האיומים בפניהם היא עומדת.

   

  בנוסף, שוחחו השתיים בפגישתן על האיום האיראני, הדיאלוג עם הרשות הפלסטינית והמאמץ לרתום מדינות ערביות נוספות לתהליך המדיני. בנוסף, העלתה איציק בפני רייס את נושא שלושת החיילים הישראלים השבויים בלבנון ובעזה והשתיים סיכמו להמשיך ולפעול לשחרורם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים