שתף קטע נבחר

נתניהו: "קבוצת פייגלין - מיעוט שאינו משפיע"

יו"ר הליכוד החדש-ישן אמר הלילה ל-ynet כי הוא מרוצה מכך שהפריימריז הוכיחו שהמחנה אותו מנסה להוביל יריבו הינו שולי בתנועה. בנאום הניצחון בגני התערוכה קרא נתניהו לחברי הליכוד "לרכז את כל המאמצים כדי להביא הנהגה חדשה לישראל". ופייגלין? הוא נאלץ להישאר מחוץ לאולם לאחר שנבלם על ידי המאבטחים

כשהוא מוקף עשרות פעילים ותומכים, נראה בנימין נתניהו הלילה (ד') כמי שפרק מעליו הרבה לחץ. יו"ר הליכוד הנבחר ידע מזה זמן רב שגם את הפריימריז האלה הוא ינצח, אבל לאחרונה הזהיר פעם אחר פעם מפני אדישות ביום ההצבעה ומהאפשרות שיריבו למירוץ, משה פייגלין, יזכה בקולות רבים מהצפוי ויחזק את כוחו בתוך התנועה. אחרי שהבין כי הניצחון שבכיסו הינו חד-משמעי, הגיע היו"ר לגני התערוכה לשאת את נאום הניצחון המסורתי וסימן את המטרה הבאה - חזרת הליכוד למרכז הבמה הפוליטית.

 

בסך הכל הצביעו 37,635 אלף איש בבחירות הפנימיות בליכוד. לפי התוצאות הסופיות, נתניהו זכה ב-73 אחוזים מהקולות, פייגלין ב-23 אחוזים וחצי ודנון בכשלושה אחוזים וחצי.

 

"ראשית, אני רוצה להודות למתפקדי הליכוד שבאמצע חופשת הקיץ באו להצביע באחוזים מפתיעים", פתח נתניהו את דבריו. היו"ר דיבר על כארבעים אחוזים ממתפקדי התנועה, שביטלו את החשש שלו ושל אנשיו משיעורי הצבעה נמוכים במיוחד. "אני רואה בזה הבעת אמון עמוקה בליכוד ובי. אני מאד מעריך זאת ומודה לכם מקרב לב".

 

"אני רוצה להודות לאנשי המטה, לפעילים, למתנדבים ולחברי הכנסת - כולכם נתתם את נשמה ועשיתם עבודה נפלאה", המשיך נתניהו ואמר. "הבחירות הללו היו למופת - לא שמעתם תלונות על זיופים, הכל התנהל בנקיון כפיים. ותודה כמובן לאשתי שרה שתמיד עומדת לצדי ונותנת לי תמיכה".

 

נתניהו, כאמור, סימן כבר הלילה את היעד הבא שלו ושל התנועה

כולה: "המערכה הפנימית בליכוד הסתיימה וממחר אנו מרכזים את כל המאמצים להביא הנהגה חדשה למדינת ישראל. לצד חברי הכנסת המנוסים הנמצאים איתנו, יצטרפו אלינו אנשים טובים מתחומים רבים - כלכלה, חינוך וחברה. המסר שלנו לכל אזרחי ישראל - אלו שהצביאו לליכוד ואלו שלא - אנו נחזיר את התקווה לעם כולו. בעזרתכם מדינת ישראל תצליח".

 

בשיחה עם ynet לאחר הנאום אמר נתניהו: "לפני שנה וחצי הספידו אותי ואת הליכוד, אבל אחר כך הייתה התאוששות. עכשיו התסיסה בליכוד נגמרה". נתניהו הוסיף כי הוא מרוצה מכך שהוכח שהקבוצה של פייגלין היא שולית בליכוד: "התברר שמדובר במיעוט קטן שלא יכול להשפיע. הנסיון להשתלט על התנועה נמהל. הסיפור נגמר".

 

פייגלין ותומכיו נשארו בחוץ, הפעילים התעמתו

לפני נאומו של נתניהו התפתחה דרמה כאשר מאבטחים מנעו את כניסתו של משה פייגלין, שסיים שני בפריימריז, למתחם שאירגנו אנשי הליכוד בגני התערוכה. פייגלין, מלווה בקומץ תומכים, נבלם על ידי המאבטחים ושערי הכניסה ננעלו בפניו. הוא המתין כעשרים דקות בחוץ אך לבסוך חזר כלעומת שבא.


נתניהו מודה לתומכים. "נחזיר את התקווה לעם" (צילום: ירון ברנר)

 

יצויין כי החלטה זו תמוהה, נוכח העובדה כי בעבר מנהיגים נבחרים של מפלגות נשאו נאומים כאשר כל המועמדים האחרים לצידם. באולם בו נשא נתניהו את נאום התודה לפעיליו ניתלו אך ורק שלטי תמיכה בו וכאמור, יתר המועמדים לא נכללו באירוע. היחידים שניצבו לצידו היו כמה חברי כנסת שתמכו במועמדותו.

 

בתשובה לשאלת ynet מדוע לא התאפשר לפייגלין ואנשיו להיכנס לאולם בו נשא את נאום הניצחון הסביר נתניהו כי ביקש לערוך אירוע לפעיליו כפי שנהוג בסיום קמפיין גם בחו"ל: "אין לי שום כוונה לחבק את פייגלין ואנשיו". עם זאת ציין כי לא ידע שנבלמו על ידי המאבטחים. הוא הוסיף כי יש בכוונתו למצוא דרך לנטרל את כוחו של פייגלין ואנשיו בליכוד.

 

ואם לא די בכרטיס האדום שהוציאו המאבטחים לפייגלין, התפתחו עימותים בין פעיליו לבין פעילים של נתניהו, עם תום נאומו של היו"ר. עם צאתם מאולם הנאומים, נתקלו פעיליו של נתניהו באנשיו של פייגלין שנותרו מחוץ לאולם, ובין הקבוצות החלו חילופי דברים קשים, ולאחר מכן אף הוחלפו מהלומות. בסופו של דבר, אנשיו של פייגלין הרחיקו את הפעילים והרוחות נרגעו.


פורסם לראשונה 15/08/2007 02:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מסמן את המטרה הבאה
צילום: ירון ברנר
פייגלין. נשאר בחוץ
צילום: תהילה ברמסון
מומלצים