שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מטריקס גייסה אג"ח בשווי של 250 מיליון

  חברת התוכנה הנפיקה אגרות חוב בריבית צמודה בשיעור 5.15%. לאג"ח שהונפק באמצעות מכרז היו ביקושים בהיקף של למעלה מחצי מיליארד שקל. בכוונת החברה להשתמש בכספי ההנפקה להרחבת פעילתה

  חברת מטריקס, שבשליטת פורמולה מקבוצת אמבלייז, גייסה אמש (ג') אג"ח בסך של 250 מיליון שקל בריבית צמודה בשיעור 5.15%. לאג"ח שהונפק באמצעות מכרז היו ביקושים בהיקף של למעלה מחצי מיליארד שקל.

   

  בכוונת החברה להשתמש בכספי ההנפקה, בין היתר, להרחבת פעילותה. האג"ח ייפרעו ב-4 תשלומים שווים בין השנים 2011-2014. איגרות החוב שהונפקו

  אינן המירות למניות ואינן סחירות. בכוונת החברה לרשום את איגרות החוב למסחר בעתיד באמצעות תשקיף.

   

  לקראת גיוס האג"ח העניקה חברת מידרוג בשבוע שעבר דירוג Aa3 למטריקס, הדירוג הגבוה ביותר שניתן לחברת IT בארץ. בדו"ח של מידרוג נכתב כי "החברה החלה בפעילותה המרכזית בשנת 2001 ומאז החלה בצמיחה עקבית ומתמשכת שנבעה הן מגידול אורגני והן מרכישות ומיזוגים של חברות סינרגטיות, שברובן נעשו במזומן".

   

  מטרת החברה להמשיך ולהרחיב את פעילותה בשוק המקומי, הן באמצעות צמיחה פנימית והן באמצעות מיזוגים ורכישות סינרגטיות, תוך הרחבת פעילותה לחו"ל, בעיקר באמצעות רכישה או שיתוף פעולה עם גורמים מקומיים במדינות, שלהערכת החברה עומדות בפני התפתחות משמעותית בתחום ה- IT.

   

  לדברי משה אטיאס, סמנכ"ל הכספים של מטריקס, "הביקושים של יותר מפי שתיים הינם חריגים בכלל ובתקופה הנוכחית בפרט. מטריקס משיגה יתרון תחרותי בזכות הסינרגיה בין תחומי פעילותה השונים ובזכות הסל המגוון של המוצרים המוצעים ללקוחותינו".

   

  גיא ברנשטיין, מנכ"ל אמבלייז: "הצלחת הגיוס של מטריקס משקפת את הבעת האמון של ציבור המשקיעים בקבוצת אמבלייז ובמהלכים שאנו מובילים בקבוצת פורמולה. בכוונתנו להמשיך ולהציף ערך בקבוצה ובחברות הבנות."

    

  מטריקס מעסיקה כ-3,300 עובדי IT והיא חברה ציבורית שמניותיה רשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בשנה האחרונה רכשה מטריקס את החברות: טנגרם ויוניקורדרס (Unicoders).

   

  בסיכום הרבעון הראשון רשמה החברה הכנסות של כ-317.4 מיליון שקל, גידול של כ-10% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הגיע ל-19 מיליון שקל, עלייה של 2.1% בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים