שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הקרנות המצטיינות ביולי: אי.בי.אי, הראל פיא ופסגות

  מדירוג קרנות מידע זהב עולה כי אי.בי.אי.ממשיכה להוביל את רשימת הקרנות המצטיינות עם דירוג של חמישה כוכבים בפעם ה-17 ברציפות. בדירוג הקרנות המתארחים - המנהל הבולט ביותר הוא ילין לפידות, שמנהל כיום יותר מ-3 מיליארד שקל נכסים ב-6 קרנות

  מנהלי אי.בי.אי, הראל פיא, ופסגות דורגו כמנהלי הקרנות הטובים ביותר בדירוג מנהלי הקרנות לחודש יולי של קרנות מידע זהב. המדד של קרנות זהב מודד את הישגי מנהל הקרן לאורך 12 הדירוגים האחרונים שלו. 

   

  אי.בי.אי. שמדורג בחמישה כוכבים בדירוג המשולב בפעם ה-17 ברציפות, ממשיך להוביל את טבלת הדירוג יחד עם הראל פיא ופסגות, שגם הם צוברים

  וותק. פסגות מדורגת פעם חמישית ברציפות בחמישה כוכבים והראל פיא פעם שלישית ברציפות.

   

  בארבעה כוכבים של הדירוג המשולב דורגו רוטשילד, אילנות בטוחה, איפקס, אקסלנס-נשואה, גאון, ומגדל, כאשר ישיר יורד החודש מדירוג של ארבעה לשלושה כוכבים לאחר 9 חודשים רצופים בדירוג ארבעה כוכבים. שני המנהלים החדשים יחסית ברמת ארבעה כוכבים הם אקסלנס נשואה, שמדורג פעם שלישית ברציפות, וגאון, שמדורג פעם שניה ברציפות.

   

  מתוך שישה מנהלים שדורגו בארבעה כוכבים אצל שלושה נרשמו שינויים בדרג הניהול הבכיר: אצל גאון עזב שי ברק, שעמד בראש בית ההשקעות בשנתיים האחרונות. באקסלנס נשואה הודיע מנכ"ל הקרנות, מאירי הוהנשטיין, על פרישה, ובאילנות בטוחה עזבה סמנכ"ל ההשקעות מיכל בראון.

   

  בשלושה כוכבים דורגו: אלטשולר שחם, אנליסט, יובנק, ישיר, מיטב, פריזמה, ותמיר פישמן. כלל פיננסים, שהצליח בחודשיים האחרונים לעלות לרמת שלושה כוכבים לראשונה מאז השקת הדירוג, ירד החודש שוב מהדירוג.

   

  לטבלת הדירוג, לחץ כאן.

   

  ילין לפידות מנהל כבר 3 מיליארד שקל

  36 בתי השקעות, שמנהלים ביחד 7.5 מיליארד שקל ב-109 קרנות נאמנות, פועלים כיום תחת מטריה של מנהל קרנות גדול. חלקם בתעשייה עומד על 5.3% אבל חלקם בגיוסים מתחילת השנה מגיע ל-16.5%. כלומר, המנהלים האורחים היו הסיגמנט שרשם את הצמיחה הגדולה ביותר ב-2007.

   

  המנהלים הבולט ביותר הוא ילין לפידות, שמנהל כעת יותר מ -3 מיליארד שקל נכסים ב-6 קרנות, 3 מהן מדורגות, שתיים מהן בחמישה כוכבים ואחת בארבעה כוכבים. ילין לפידות שומר על דירוג גבוה מאז כניסתו לדירוג בסוף 2006, ובמקביל על קצב גיוסים גבוה של כ-300 מיליון שקל בממוצע בכל חודש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צבי לובצקי, מנכ"ל משותף באי.בי.אי - 17 פעמים בראש ברציפות.
  מומלצים