שתף קטע נבחר

 • טיול לעבר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רק עם אופנוע: מסע לשנות העשרים

  בשנות העשרים יצאו שני אחים, יהושע וישעיהו לבית הלב"ץ, לטיול אופנועים בעבר הירדן, כדי לראות את נפלאות העיר ג'רש ואת צפונות העיר פטרה. מסע לעבר

  לפני שבועות מספר התקשרה אלי תמר הלב"ץ, וחשפה בפני קשר כמעט בלתי ידוע בין שתי משפחות - דווקא כן ידועות. המשפחות הן טהון והלב"ץ, להן חלק נכבד בבניית היישוב החדש בארץ ישראל.

   

  יהודה וסוניה הלב"ץ עלו לארץ ישראל בסוף המאה ה-19. הם תרו את הארץ ולבסוף רכשו חלקת קרקע בחורן, שממזרח לירדן (כיום בדרום סוריה). בעת שנולד
  בנם, נאלצו בני הזוג לנטוש את אדמתם, בין היתר בשל קשיי הסתגלות לתנאי המקום, התקפות של פורעים ערביים ומחלות. הם חצו את הירדן לכיוון מערב, ועל כן נתנו לבנם את השם יהושע. לימים, היה יהודה מראשוני המורים בגימנסיה העברית בירושלים.

   

  יהודית, בתם של שרה ויעקב טהון, נישאה לישעיהו, בנו של יהודה הלב"ץ, ותמר היא בתם. בפרק זה נביא מבחר תצלומים של משפחת הלב"ץ. הפרק של השבוע הבא יוקדש למשפחת טהון.

   


  מורי הגימנסיה בתצלום מלפני מלחמת העולם הראשונה. את התצלום קיבלתי מאבשלום יעקבי, בנו של מזכיר הגימנסיה. יהודה הלב"ץ סבה של תמר (עם תרבוש, חמישי מימין)

   


  בשנות העשרים יצאו יהושע וישעיהו לבית הלב"ץ לטיול אופנועים בעבר הירדן - לראות את נפלאות העיר ג'רש ואת צפונות העיר הנעלמה פטרה

   


  האמפיתיאטרון בג'רש

   


  ישעיהו ניצב על כותרת עמוד

   


  מראות מג'רש

   


  בעצירה בג'רש

   


  מנוחת האופנוענים בצל אילן במדבר. מי מזהה את המקום?

   


  מי מזהה את דגמי האופנועים?

   


  על השלט מעליהם נכתב: JEROUF EL DARAWEESH. מי שיכול להוסיף פרטים על המקום יבורך

   


  מראות מפטרה

   


  העיר הנבאטית בתפארתה

   

  * בליל חורף סוער, חודשים ספורים לפני הקמת המדינה, נקרא ישעיהו (אביה של תמר) שהיה עובד חברת החשמל, לתקן תקלה בקו חשמל במפרץ חיפה. פורעים ערבים שמו מארב במקום ורצחו אותו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בדרך לפטרה. פוגשים מקומיים
  בג'רש
  בהפסקת צילום
  על השלט כתוב: EL HASSA
  פטרה
  מומלצים