שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: לנו ולסורים אין עניין במלחמה
  במפגש עם פעילי מועצת קדימה ניצל ראש הממשלה את ההזדמנות - ושיגר עוד מסר מרגיע לסורים: "אין לנו עניין במלחמה", אמר - אך באותה נשימה הוסיף: "גם אין לנו עניין להיכנס לערבויות אבסורדיות מראש". האם יש סיכוי להסדר עם הסורים? "אם הייתי רואה סדק של הזדמנות - לא הייתי מחמיץ אותו", הבהיר אולמרט

  "חשוב שנדע ליצור מומנטום שיביא לשינוי המצב המדיני. אני מאמין ביוזמות מדיניות. במקום שבו יש סדק של הזדמנות - לא אוכל לסלוח לעצמי אם לא אכנס בו". את הדברים הללו אמר אמש (יום ד') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במפגש עם חברי מועצת קדימה במעונו בירושלים.

   

  "אם הייתי רואה סדק של הזדמנות עם הסורים - לא הייתי מחמיץ זאת", אמר להם אולמרט, שהתייחס למתיחות מול סוריה, ולחילופי המסרים ההדדיים שכוונו בימים האחרונים להרגיע את השטח. "אין לנו עניין במלחמה עם הסורים, אך גם אין לנו עניין להיכנס לערבויות אבסורדיות מראש. אני מאמין שתיווצר דינאמיקה שתשנה את המצב בצפון. אין לנו, ואין גם לסורים, עניין במלחמה".

   

  ביממות האחרונות ניהלו בכירים בישראל וסוריה דיאלוג מעל דפי העיתונות, שבו העבירו מסרי הרגעה בנוגע לאפשרות של התלקחות בגבול. בשעות הבוקר שלשום ביקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט בצפון, והבהיר כי לישראל אין כל כוונה לפתוח במלחמה מול סוריה. בהמשך השמיע סגנו של הנשיא בשאר אסד מסר דומה, והבהיר כי ארצו לא מתכוונת לנסות ולהחזיר לעצמה את הגולן בדרכי מלחמה. "ישראל יודעת שאיננו רוצים במלחמה", אמר פארוק א-שארע בהרצאה שנשא בסוריה. "עלינו להיות מוכנים תמיד להגיב לפעולות אגרסיביות של ישראל, אבל לא נפתח במלחמה".

   

  במפגש עם הפעילים התייחס אולמרט גם לנושא הפלסטיני ואמר: "אני מאמין שיש סוג של סיכוי עם הפלסטינים, אך אינני מאמין בלעשות דברים בחופזה ובחוסר זהירות שיכולים ליצור סיכון".

   

  בשולי הדברים, שר האוצר רוני בר-און השתתף גם הוא בכינוס, ודיבר על תקציב המדינה. הוא אמר כי הרוב הגדול שבו עבר התקציב בממשלה משדר יציבות - וניצל את ההזדמנות כדי ללגלג על בנימין נתניהו, שגבר אתמול על פייגלין במירוץ לראשות הליכוד. "הרוב הגדול בו התקציב אושר בממשלה משדר יציבות. על כן, אני רוצה להגיד לפייגלין ולזה שקיבל מעט יותר ממנו - אתם תצטרכו לחכות עוד קצת לפני שיקרה משהו. אולי תצטרכו עוד פריימריז. אנחנו בינתיים מתכוונים להמשיך ולנצח", אמר בר-און.


  פורסם לראשונה 15/08/2007 22:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אין פניו למלחמה. אולמרט
  צילום: פלאש 90
  לגלג על נתניהו. בר-און
  צילום: ארז קולומויסקי
  מומלצים