שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אל על עברה מהפסד לרווח נקי של 12.6 מ' דולר

  ברבעון השני אשתקד רשמה חברת התעופה הפסד של 10.4 מיליון דולר. הכנסות החברה עלו ברבעון ב-6% והסתכמו ב-452.8 מיליון דולר. לשיפור בתוצאות הביאה בעיקר תוכנית ההתייעלות של החברה, צמצום במספר העובדים, בהוצאות ההנהלה ועלייה בשיעורי התפוסה

  אל על, חברת התעופה שבבעלות משפחת בורוביץ, מסכמת הבוקר (ה') את הרבעון השני של 2007 עם רווח נקי של 12.6 מיליון דולר, לעומת הפסד של 10.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הכנסות אל על ברבעון הסתכמו ב-452.8 מיליון דולר, גידול של 6% לעומת הרבעון המקביל של 2006 שמקורו בעיקר בעלייה בהכנסות מנוסעים (אשר קוזז בחלקו עם הירידות בהכנסות ממטען). 

   

  תוכנית ההתייעלות נותנת את אותותיה על הרווח התפעולי של החברה, שהסתכם ברבעון השני ב-25.9 מיליון דולר (כ- 5.7% מהמחזור), לעומת הפסד תפעולי

  של  4.6 מיליון דולר בשנה שעברה. 

   

  ירידה של 2.5% נרשמה גם בהוצאות ההפעלה לרבעון שעמדו על 354 מיליון דולר. הירידה בהוצאות ההפעלה הושפעה אף היא מהתייעלות תפעולית שהביאה לשיפור שיעור התפוסה במטוסי הנוסעים, שעמדו על 86.5% ברבעון הנוכחי (לעומת 80.5% ברבעון המקביל אשתקד).

    

  חיים רומנו, מנכ"ל אל על התייחס הבוקר לתוצאות הכספיות ואמר: "החברה השיגה ברבעון השני את היעדים שהציבה לעצמה. החברה המשיכה בתכנית ההתייעלות, צמצמה קווים לא יעילים ולא רווחיים בשל הוצאות ביטחון גבוהות והוסיפה תדירויות ליעדים מבוקשים".

   

  "כחלק מתוכנית ההתייעלות צמצמה החברה את מצבת כוח האדם ברבעון ב-8% שהם 500 משרות, צמצום שהושג בשיתוף פעולה עם העובדים. אנו עושים מאמצים בתחום יחסי העבודה על מנת שניתן יהיה להגיע להסכם חיובי עם נציגות העובדים בתקופה הקרובה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים