שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חבס: עלייה חדה ברווח בצד ירידה בהכנסות

  הכנסות החברה צנחו ב-40% והסתכמו ברבעון ב-28.8 מיליון שקל עקב סיום מלאי הדירות למכירה בפרויקט YOO בפארק צמרת. הזינוק ברווחים מקורו ברווחי הון ובתקבולי דיבידנד מחברת NSI ההולנדית. במחצית הראשונה של השנה הסתכמו הכנסות החברה ממכירת דירות בסכום של 480 מיליון שקל

  קבוצת הנדל"ן חבס מסכמת את הרבעון השני של 2007 עם רווח נקי של 16.7 מיליון שקל, לעומת רווח של 160 אלף שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. הזינוק ברווחים מקורו בגידול ברווחי ההון של החברה ובתקבולי דיבידנד מחברת NSI  ההולנדית בסכום של כ-12 מיליון שקל. 

   

  הכנסות החברה של הרצל חבס, שבונה את מגדלי YOO בפארק צמרת בתל-אביב, ירדו ב-40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-28.8 מיליון שקל. הקיטון

  בהכנסות נובע מכך שברבעון השני של 2006 ביצוע מגדל 1 בפרויקט Yooבפארק צמרת ומכירת הדירות במגדל זה, היו בשלבים מוקדמים, כך ששיעור ההכרה בהכנסות בין רבעון לרבעון היה גדול יותר.

   

  ברבעון הנוכחי, עם התקדמות ביצוע העבודות לקראת סיומן והתמתנות קצב המכירות במגדל 1 עקב סיום מלאי הדירות, שיעור ההכרה בהכנסות קטן. במחצית הראשונה של השנה הסתכמו הכנסות החברה ממכירת דירות בסכום של 480 מיליון שקל.

   

  במקביל, העמיקה החברה את אחזקתה בחברת הנדל"ן ההולנדית NSI וכיום היא מחזיקה ב-20.85% ממניותיה.  הרווח הגולמי של החברה הסתכם ב-17.1 מיליון שקל, עלייה של 103% הנובעת בעיקר מהגידול בפעילות הנדל"ן המניב של הקבוצה בחו"ל לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  סך נכסי הקבוצה מסתכמים בסיום הרבעון בסכום של 2.3 מיליארד שקל, גידול של 240% לעומת סך נכסיה בסיום שנת 2006. 

   

  קבוצת חבס היא גוף אחזקות והשקעות בתחום הנדל"ן המתמחה בפרויקטים של נדל"ן יוקרתי למגורים, נדל"ן עסקי ונדל"ן מסחרי. הקבוצה המורכבת ממספר חברות פרטיות בבעלות משפחת חבס ומחברה ציבורית מתמקדת בעיקר בפלח הפרימיום בתל-אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים