שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרים: די לברברת על סוריה, הגיע הזמן לשתוק
  לפני ישיבת הממשלה התייחסו שרים לשיח האינטנסיבי על הסיכוי למלחמה עם סוריה. "אני מציע לדבר פחות. אנחנו צריכים להמשיך לחיות את חיינו, נראה לי שבטווח הזמן הקרוב מדובר בסערה בכוס מים", אמר השר רפי איתן

  הצהרות, הערכות והשערות על הסיכוי למלחמה קרובה עם סוריה הפכו בשבועות האחרונים לדבר שבשגרה. שרי הממשלה, שהגיעו הבוקר (יום א') לישיבה בלשכת אולמרט, מאסו כנראה בעיסוק האינטנסיבי בעניין וביקשו למתן את השיח בנושא. "די לברברת על סוריה, הגיע הזמן לשתוק", אמר בבוטות לא מוסתרת שר הפנים, מאיר שטרית.

   

  "הכותרות היו שבקיץ הקרוב תהיה מלחמה עם סוריה, אבל אין כוונה לתקוף. אני מציע לכולם להירגע", הוא הוסיף.

   

  השר גדעון עזרא אמר כי "הדבר החשוב ביותר הוא שנהיה מוכנים. אני מציע לסמוך על המודיעין שלנו, שפועל היטב. צריך להקשיב ולשמוע את מה שאומר ראש הממשלה, יש הרבה מסרים מיותרים של כאלה שלא יודעים מה קורה".

   

  שר הבריאות, יעקב בן יזרי, הוסיף: "של מי הברברת הזו בכלל? נכון להיום המצב רגוע עם סוריה. כל אחד שומר על הצד שלו. מה שנאמר בחוגי הממשלה הוא שצריך לשדר רגיעה עם סוריה. נכון שאלה מתבצרים ואלה מתבצרים, אבל אין בכך כדי לעודד הסלמה".

   

  גם השר רפי איתן הביע עמדה דומה. "אני מציע לדבר פחות. ניתן לשלוח הבהרות, אך לא אזהרות לסורים בנושא הזה", אמר. "אנחנו צריכים להמשיך לחיות את חיינו. נראה לי שבשלב הקרוב מדובר בסערה בכוס מים. עם זאת, בטווח הזמן הרחוק יש לנו בעיה עם איראן, עיראק, סוריה וחיזבאללה. לזה צריך להתכונן כי זאת הטבעת שמקיפה אותנו".

   

  השר זאב בוים הצטרף לקולות: "יש להרגיע את האווירה המתוחה. הערכה שלי היא שמדינת ישראל וצה"ל ערוכים לכל תרחיש, אבל לצד הכוננות עלינו למנוע פרשנות לא נכונה שתגרום לאי הבנות".

   

  וגם השר לענייני דתות, יצחק כהן, גרס כי "יש להרגיע את הרוחות ולשדר מסרים מרגיעים. עלינו לדבר לא רק עם הסורים, אלא גם עם המדינות הערביות המתונות. כך גם ארצות הברית, האיחוד האירופי ויתר הקהילה הבינלאומית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  שטרית. מציע להירגע
  צילום: עופר עמרם
  בן יזרי. "כל אחד שומר על הצד שלו"
  צילום: ירון ברנר
  בוים. למנוע פרשנות שגויה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים