שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כלל תעשיות: גידול של 129% ברווחי הרבעון השני

  הקבוצה שבשליטת נוחי דנקנר סיימה את הרבעון השני של 2007 עם רווח נקי של 126 מיליון שקל. הגידול נבע בעיקר ממימוש השקעות והנפקת חברת וראז, שהסתכמו ב-63 מיליון שקל

  כלל תעשיות, שבשליטת נוחי דנקנר, סיימה את הרבעון השני של 2007 עם רווח נקי של 126 מיליון שקל, גידול של 129% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי למניה הסתכם ב-1.06 שקלים לעומת רווח של 0.83 אגורות למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

   

  במחצית הראשונה של 2007 הסתכם הרווח ב-167 מיליון שקל, גידול של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

   

  הרווח השוטף לרבעון השני הסתכם ב-63 מיליון שקל, לעומת רווח של 36 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר העלייה ברווח השוטף נבעה מקיטון בהוצאות מימון ומטה.

   

  הרווח ברבעון השני שנבע ממימוש השקעות, התאמת ערך השקעות והשפעות חד פעמיות אחרות נטו, הסתכם ל-63 מיליון שקל לעומת רווח של 19 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

   

  ההשפעות החד פעמיות העיקריות ברבעון נבעו בעיקר מרווח מהנפקת וראז, חברה כלולה של אי סי איי שהסתכם ב-17 מיליון שקל, רווח מירידה בשיעור

  ההחזקה בגולף ( 18 מיליון שקל), רווח מדילול ומעיסקת נענע 10 בחברת נטוויזן ( 12 מיליון שקל) ורווח מימושים בקרנות הון סיכון ( 9 מיליון שקל).

   

  דיבידנד של 240 מיליון שקל 

  אבי פישר וצביקה לבנת, מנכ"לים משותפים של כלל תעשיות: "תוצאות החציון הראשון של 2007, מהוות המשך ישיר לשיפור העקבי ברווחיות כלל תעשיות ב-4 השנים האחרונות. גם ברבעון זה מדווחות מרבית חברות הקבוצה על שיפור במכירות וברווחיות התפעולית והגולמית, לרבות משאב, גולף, מנא"י, אי.סי.איי, פאנדטק ונובה".

   

  פישר ולבנת הוסיפו כי "גם ברבעון זה השלמנו את הנפקת כת"ב, ואילו קרן אינפיניטי ישראל סין ביצעה Closing ראשון בהיקף של 165 מיליון דולר חציו ממשקיעים זרים.  בנוסף, אושרו השקעות מהותיות בחברות התעשיה כגון מנא"י ונשר, בין היתר בפרוייקטי אנרגית גז טבעי".

   

  תרומת מגזרי הפעילות לרווח השוטף ברבעון השני הסתכמה ב-85 מיליון שקל מול 80 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במחצית הראשונה של שנת 2007 עלתה תרומת החברות הכלולות ל-137 מיליון שקל, בעיקר הודות לשיפור מתמשך בתוצאות נשר, תעבורה וגולף. תרומת החברות לרווח השוטף ברבעון השני הינה הגבוהה ביותר מאז שנת 2000 .

   

  במקביל לפרסום תוצאות הרבעון, דירקטוריון החברה הודיע על חלוקת דיבידנד בהיקף של 240 מיליון (1.52 שקל למניה) שישולם ב-10.9, כאשר יום האקס נקבע לתאריך 28.8.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבי פישר, מנכ"ל משותף כלל תעשיות
  צבי לבנת, מנכ"ל משותף כלל תעשיות
  מומלצים