שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנדט יוניפי"ל יוארך - מי יטפל בהברחות?
  בדיון שנערך בממשלה אישרו השרים מחדש את המנדט שניתן לחיילי יוניפי"ל לפעול בדרום לבנון. בניגוד לעמדת ישראל, המצב הקיים יימשך והכוחות הבינלאומיים לא יחלו לפעול בגבול סוריה-לבנון למניעת הברחות נשק

  הממשלה החליטה היום (א') לאשר את תמיכתה בהארכת המנדט של כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון על פי החלטה 1701 להפסקת אש. בשלב זה, מועצת הביטחון של האו"ם אינה מתכוונת להרחיב את מנדט הכוחות כך שיסגרו את גבול סוריה-לבנון ויאכפו את האמברגו על הברחת הנשק לחיזבאללה.

   

  מנכ"ל משרד החוץ, אהרון אברמוביץ', סקר בפני חברי הממשלה את המגעים לקראת ההצבעה ההולכת וקרבה במועצת הביטחון, על פי נוסח ההחלטה שמגבשות ארצות הברית וצרפת.

   

  בתוך כך, נציגי משרד החוץ מקיימים מגעים מול האמריקנים והצרפתים כדי להכניס להחלטה מספר סעיפים המחזקים את עמדתה של ישראל. בין היתר מבקשת ישראל לכלול סעיפים התובעים שחרור מיידי של החטופים אהוד גולדווסר ואלדד רגב או קבלת סימן חיים מהם, סימון האזור שבין הקו הכחול לליטני כאזור פנוי מאמצעי לחימה ומטרור ופעילות תקיפה יותר של יוניפי"ל כלפי הטרור.

   

  בנוסף, ישראל תובעת הכרה בכך שהמצב בלבנון מהווה איום על האזור, ועל השלום הבינלאומי.

   

  מסקירתו של מנכ"ל משרד החוץ בפני הממשלה עלה כי לישראל אין כל כוונה לסגת מהסכמות אשר נפלו בעבר בסוגיית מנדט הפעלת יוניפי"ל, או החלטה 1701 של האו"ם, זאת על אף שתביעתה למניעת הברחות נשק מסוריה לחיזבאללה טרם התקבלה.

   

  אברמוביץ' הוסיף כי סוגיית ההפרות לכאורה של ישראל את החלטת 1701, בין היתר בטיסות מטוסים, כניסת ספינות חיל הים וכוחות יבשתיים של צה"ל לשטחי לבנון - לא יכללו בהחלטה הנוכחית של מועצת הביטחון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  חיילי יוניפי"ל מצרפת
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  ומגאנה
  צילום: איי פי
  מומלצים