שתף קטע נבחר

אופקים: בדואית עם רעלה? לא תיכנסי לבריכה

קאיד מלאחי מרהט יצא עם אשתו ושלושת ילדיו לבריכה האהובה עליהם באופקים. לאחר ששילמו את דמי הכניסה בישר להם המנהל כי לא יוכלו להיכנס עד שאם המשפחה תסיר את רעלתה. מלאחי: "הילדים בכו כל הדרך הביתה". בעל הבריכה: "לא רציתי שהיא תבריח את שאר המתרחצים"

משפחת מלאחי ביקשה אתמול (א') לבלות עם שלושת ילדיה בבריכה באופקים. אחרי שאבי המשפחה שילם את דמי הכניסה והילדים כבר התכוננו לקפוץ למים, הודיע להם בעל הבריכה כי לא יוכלו להיכנס, אלא אם כן האם תסיר את רעלתה.

 

עבור ילדי משפחת מלאחי - יקים בת השלוש, מוחמד בן השבע ועיתם בן העשר - היתה זו הפעם הראשונה הקיץ שבה הלכו לבריכה שבה הם מבלים בכל שנה. אב המשפחה, קאיד מלאחי, מורה במקצועו, סיפר ל-ynet: "כל מה שרצינו לעשות זה לבלות את היום בבריכה באופקים, שהיא הקרובה ביותר ליישוב שלנו, רהט". 

 

בעל הבריכה ציון פרץ ניסה לשכנע את בני המשפחה שלא להיכנס עם הרעלה, אך קאיד לא הסכים לספוג את ההשפלה ואת תחושת האפליה. "במשך כל הדרך הביתה, שניים מהילדים לא הפסיקו לבכות", אמר. 

 

פרץ הסביר בשיחה עם ynet כי "בעקבות הנזקים שנגרמו לי בשנה שעברה, כמו כיסאות שבורים והטרדות של שאר המבלים בבריכה, החלטתי השנה שאני לא מאפשר כניסה של בדואים לתוך הבריכה. עם זאת, אני משאיר את הבריכה פתוחה עבורם אחרי שעות הפעילות החל מהשעה 17:00".

 

במקרה של משפחת מלאחי, אומר פרץ, הוא ביקש מאם המשפחה להוריד את רעלתה כדי שלא "תבריח את שאר המתרחצים". לטענתו, לקוחותיו אינם מוכנים לבלות בבריכה שבה מבלים גם שכניהם הבדואים. "אני נמצא בין הפטיש לסדן. לא באתי לנהל קרבות, אני רק רוצה לנהל בריכה. אני מכבד אותם, אך יש לי עילה לא להכניס אותם", הוסיף.  

 

קאיד מצדיק את בעל הבריכה ואומר כי זוהי זכותו שלא להכניס את אנשים המתפרעים ואלה היוצרים מהומה במקום, אולם הוא ומשפחתו אנשים מכובדים. ילדי משפחת מלאחי, שיום הכיף שלהם בבריכה נהרס, נרגעו רק לאחר שקאיד הבטיח לקחת אותם לים בסוף השבוע. "זה המקום היחידי שאין לנו בעיה להיכנס אליו", אמר קאיד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בריכת שחייה. ארכיון
צילום: שאול גולן
מומלצים