שתף קטע נבחר

חיים כצמן נכנס לגרעין השליטה בחברת הבנייה א. דורי

גזית גלוב רוכשת 50% בחברת אכד המחזיקה את השליטה בחברת הבנייה א.דורי (76%). כצמן, בעל השליטה בגזית, ישלם לקבוצת אורי דורי כ-44.4 מיליון דולר, המשקף לא. דורי שווי שוק של 117 מיליון דולר - גבוה ב-30% משוויה הנוכחי של א.דורי בבורסה, העומד הבוקר על 90 מיליון דולר

קבוצת גזית גלוב, בשליטת חיים כצמן, נכנסת כשותפה בגרעין השליטה בחברת הנדל"ן א.דורי (דורי הנדסה) ורוכשת 50% מחברת אכד הפרטית, המחזיקה בכ-76% ממניות א.דורי הציבורית (כ-54.3% בדילול מלא).

 

תמורת המניות באכד תשלם גזית לקבוצת אורי דורי 44.4 מיליון דולר, המשקף שווי של כ-88.8 מיליון דולר לאכד ושווי של כ-117 מיליון דולר לא.דורי. שווי זה גבוה בכ-30% משוויה הנוכחי של א.דורי בבורסה, העומד הבוקר על כ-90 מיליון דולר.

 

עם כניסת קבוצת גזית לגרעין השליטה היא נכנסת לנעליה של חברת נורת'רן גרופ האמריקנית, בשליטתו של אלכס דמביצר, כשותפתה של קבוצת אורי דורי באכד.

 

במסגרת הסכם הרכישה, קבוצת אורי דורי, בשליטתם של אורי דורי ודוד כץ, רוכשת ערב העיסקה עם גזית את אחזקותיה של נורת'רן גרופ באכד תמורת כ-44.4 מיליון דולר, ולאחר מכן מוכרת את המניות תמורת סכום דומה לקבוצת גזית.

 

עם השלמת העסקה, הוסכם בין הצדדים כי אורי דורי ימשיך לכהן כמנכ"ל א.דורי וכיו"ר אכד וא.דורי.

 

כניסת גזית תסייע לדורי לפעול בחו"ל 

אורי דורי, מנכ"ל א.דורי: "כניסתה של קבוצת גזית, הנחשבת לגורם מוביל בקנה מידה בינלאומי בתחומי פעילותה, תסייע לא.דורי לבצע קפיצת מדרגה נוספת בפעילותה בשווקים הבינלאומיים. אני מאמין, ששיתוף פעולה בין שני גורמים ותיקים ובעלי מוניטין כשתי החברות תאפשר לא.דורי לייצר ערך משמעותי עבור בעלי מניותיה בשנים הקרובות, ובמקביל תתרום לגזית ידע ונסיון בתחומים משלימים לתחומי פעילותה הנוכחיים".

 

לא.דורי צבר קרקעות ופרוייקטים עתידיים בהיקף כולל של כ-3,000 יחידות דיור ומקרקעין המיועדים לבניית 50,000 מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים. בתחום קבלנות הבצוע הגיע צבר ההזמנות של החברה, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2007, להיקף של כ-1.5 מיליארד שקל.

 

מניית החברה (דורי הנדסה) הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 388 מיליון שקל (90 מיליון דולר), זינקה במהלך שני ימי המסחר האחרונים ב-8.5% ומסכמת תשואה של 2.4% בלבד מתחילת השנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים כצמן, בעל השליטה בגזית
מומלצים