שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרס נועד עם פיאד, ייפגש עם אבו מאזן

  הנשיא שמעון פרס נפגש עם נשיא האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה וסיפר על פגישתו עם ראש הממשלה הפלסטיני בגדה. עוד הבהיר לאירופים כי השקעה בנפט האיראני גורמת לנזק רב וכמוה כתמיכה בטהרן. בקרוב צפוי פרס להיוועד עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן

  "אם אירופה החליטה להשקיע עשרה מיליארד דולר בשדות הנפט של איראן מתוך כוונות הומניטריות טובות, הרי ששלטון האייטולות באיראן מפרש זאת כתמיכה ברורה של העולם החופשי במדיניות טהרן. על אירופה להימנע מהשקעה מיותרת שכזו, הגורמת לנזק רב" - כך אמר היום (ג') הנשיא שמעון פרס לנשיא האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה, רנה ואן דן לינדן, שנועד עימו במשכנו בירושלים.

   

  פרס אמר לואן דן לינדן כי "אירופה יכולה למנוע מלחמה עם איראן ולהוות חומת מגן יציבה נגד ניסיונות החימוש של טהרן. היא צריכה לתאם מדיניות ברורה עם ארצות הברית ורוסיה. סנקציות כלכליות, עשויות למנוע שימוש שבכוח".

   

  בעניין הפלסטיני עידכן פרס כי הוא מתכוון להיפגש בקרוב עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן. "ברור שפגישה כזאת היא בעלת משמעות מדינית גדולה ולכן הדבר יעשה בתיאום מוחלט עם לשכת ראש הממשלה", אמר פרס בתשובה לשאלת עיתונאים.

   

  בנוסף, הוא ציין כי לפני כשבועיים נועד עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד. כמו כן נפגש עם בכירים פלסטינים אחרים, בהם סאיב עריקאת.

   

  באשר להמשך בידוד הרצועה אמר פרס לאורחו כי אירופה חייבת להבין שבהתנהגותו, החמאס מבודד את עצמו. "חמאס לא רוצה שלום וממשיך לירות ולהפעיל טרור נגד ישראל. הוא אינו מכבד הסכמים קודמים ואינו מכיר בישראל. אירופה לא יכולה לעמוד מנגד ולתמוך בו, כאשר ישראל פינתה את כל השטח ברצועת עזה וירי הרקטות לישראל נמשך".

   

  עם זאת אמר פרס שישראל תמשיך לספק חשמל, מים וציוד הומניטרי לרשות הפלסטינית.

   

  נשיא האסיפה האירופי ואן דן לינדן אמר: "אירופה צופה באופטימיות לוועידת הפסגה שמבקש הנשיא בוש לכנס בסתיו. אנו מסתכלים על הנושא בפריזמה רחבה יותר מאשר על סוגיית השלום בין ישראל לפלסטינים. ההסתכלות היא לקידום השלום עם סוריה ומדינות ערביות נוספות. יש כאן הזדמנות אמיתית לערוץ הידברות חדש, גם דרך הפרלמנט האירופי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים