שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בן 24 חלה בסרטן - במשך שנתיים טופל באנטיביוטיקה

  במשך שנתיים התלונן צעיר בן 24 על כאבים באיזור האשך וטופל רק באנטיביוטיקה. רק כעבור אותן שנתיים גורליות נאותו הרופאים לערוך לו בדיקת ביופסיה, שהראתה: הצעיר לקה בסרטן שהתפשט בכל הגוף. היום, עם 70% נכות, הוא עובר טיפולים אינטנסיביים, וחייו בסכנה. כעת הוא תובע את שירותי בריאות כללית על סכום של 6 מיליון שקל

  עד כמה אתם סומכים על הרופא שלכם? לפחות לפי הסיפור הבא, כדאי להתעקש על בדיקות נוספות. צעיר בן 24 התלונן במשך שנתיים על כאבים באשך. הרופאים העדיפו לטפל בו באנטיביוטיקה, אך ללא הועיל. כעבור שנתיים הסכימו הרופאים לערוך לו ביופסיה וגילו סרטן שהתפשט בכל הגוף. באמצעות עו"ד אריאל פרויליך הוא תובע עכשיו את שרותי בריאות כללית על רשלנות, בסכום של 6 מיליון שקלים.  

   

  בינואר אשתקד אובחן הצעיר כחולה בסרטן מסוג קאפושי סרקומה, כשבגופו גרורות רבות. אבל האבחנה כבר היתה מאוחרת מדי.

  _______________________________________________

   

  _______________________________________________

    

  ראשיתה של הפרשה בתחילת 2004, כשהחל הצעיר לסבול מכאבים, רגישות ונפיחות במפשעה. באותה עת, פנה לרופאת המשפחה ד"ר ב' (השם המלא שמור במערכת), והיא החלה בטיפול אנטיביוטי ושלחה אותו לביתו. לאחר שלושה ימים, משראה שמצבו לא השתפר, שב אליה והפעם הפנתה אותו ד"ר ב' לאורולוג, שהחליט להמשיך את טיפול האנטיביוטיקה.

   

  עשרה ימים אחר כך, משמצבו לא השתפר, הוא שב לרופאת המשפחה, שהפנתה אותו הפעם לכירורג אחר, ד"ר ו', אשר על פי התיעוד הרפואי זימן אותו לביקורת רק לאחר חודשיים. בתוך חודש, פנה הצעיר ביאושו לרופאה אחרת, ד"ר ל', אשר מצאה הגדלה של בלוטות הלימפה במפשעתו (המעידות פעמים רבות על מחלת הסרטן), והוא הוזמן לביקורת נוספת חודשיים מאוחר יותר.

   

  שנה וחצי מרופא אחד לשני

  בשנה וחצי הבאות המשיכו רופאיו בשרותי בריאות כללית להפנותו מרופא אחד לשני, כשהוא מטופל באנטיביוטיקה ומזומן לביקורות תקופתיות.  

   

  בחודש נובמבר 2004 התלונן הצעיר על כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול, אשר נמשכו מעל שנה. גם תלונות אלה זכו להתייחסות דומה מצד רופאי קופת החולים, ורק שנה לאחר מכן נבדק על ידי גסטרואנטרולוג (מומחה לבעיות עיכול). זה מצא ירידה במשקל, ריבוי יציאות ואנמיה (חסר דם). הרופא העלה לראשונה חשד למחלת הסרטן. 

   

  רק אז, לראשונה, הופנה הצעיר לחדר המיון, כשרופא הגסטרואנטרולוג המליץ על ביצוע CT חזה ובטן, בדיקת בלוטות הלימפה המוגדלות, וקולונוסקופיה במסגרת אישפוז.  

   

  ביופסיה - רק אחרי שנתיים

  כשנתיים אחרי הפניה הראשונה, בוצעה בדיקת הביופסיה המיוחלת. שבועיים אחר כך התקבלה תשובה כי המדובר בגידול סרטני ממאיר מסוג "סרקומה על-שם קאפושי" שכבר הספיק לשלוח גרורות כמעט לכל איזור בגופו.  

   

  מומחה לאונקולוגיה, ד"ר יעקב ברעם, שבחן את פרטי המקרה, אמר בחוות דעתו כי "כאשר המחלה אובחנה, בינואר 2006, היא הייתה כבר בשלב מתקדם מאוד, עם מעורבות נרחבת הכוללת הגדלה מסיבית של בלוטות לימפה בכל הגוף, גרורות לכבד, לטחול ולעצמות".

   

  באשר להשתלשלות העניינים, אמר ברעם כי "בגלל אי ביצוע בירור כולל ביופסיה, אובחנה מחלתו של הצעיר בשלב מאוחר. אינני רואה הסבר לאי ביצוע של הביופסיה במועד זה ובמשך זמן רב אחר כך, למרות שהוא נבדק שוב ושוב במרפאות הקופה עם אותה תלונה. זאת ודאי איננה גישה מקובלת בפרקטיקה רפואית".

   

  תובע 6 מיליון שקל

  כיום נמצא הצעיר בטיפולים רבים, כשנקבעו לו 70 אחוזי נכות. תוחלת החיים שלו, קבעו המומחים, התקצרה משמעותית. "אבדה האפשרות של ריפוי הגידול", הם חורצים, "במשך זמן רב חל פיזור נרחב של הגידול הסרטני. הטיפולים הקשים והתפשטות המחלה גורמים לפגיעה קשה באיכות חייו וביכולתו לתפקד".  

   

  כאמור, תובע כעת הצעיר את שרותי בריאות כללית בסכום של 6 מיליון שקלים, בגין רשלנות רפואית שהביאה לטענתם להחמצת ההזדמנות להתחיל ולטפל במחלת הסרטן בה לקה בשלב בו ניתן היה להביאו להחלמה מלאה.  

   

  שרותי בריאות כללית מסרו בתגובה כי כתב התביעה טרם נתקבל ולכשיגיע יועבר לחוות דעת היועץ המשפטי של הקופה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  טופל באנטיביוטיקה, חולה בסרטן
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים