שתף קטע נבחר

שרפו לי את הדרך החוצה

כל מה שיורם קניוק רצה זה למות בשקט ולהישרף בשלווה. באו מציתי "עלי שלכת" והרסו לו את התוכניות

באו אנשים חרדים ושרפו את "עלי שלכת", המיועד להחזיר לטבע את אפר המתים. בישראל של עוד כ-50 שנה יהיה שטח הקברים קרוב לשני מיליארד מטר מרובע של מוות ועצמות. ישארו הרים גבוהים, שהרי אינם חזון נפרץ. יישארו מעט שטחי מדבר. כל הערים והכפרים יהיו שדה מתים אחד גדול. לא ישארו עצים. לא דגים. אפילו לא גפילטע פיש. לא ישארו שדות. יהיה רעב.

 

כולם יגורו על כלונסאות ויאכלו אוויר ממולא בריח עצמות. כבר עתה, לו המאמינים שגופם יחזור לעולם עם בוא המשיח היו מתבוננים היטב וחופרים את הארץ היו מגלים שכל הארץ הזאת היא מחנה מוות אחד גדול. שכן היכן הם סבורים חבויים כל המיליונים שחיו כאן ולא יכלו להישרף מסיבות אלו או אחרות? כי הרי גם העברים הקדמונים שרפו מתים, שלא לדבר על אלה שנשרפו חיים, או נסקלו ונכנסו לאדמה כאבקה.

 

באו החרדים ולקחו לי את המפעל היחיד בארץ המאפשר לי למות בכבוד. לא מכבר בבדיקה ראיתי את השלד שלי. הוא נראה נורא. מצחיק אולי. בן אדם נטול בן אדם. אחרי קבורה ככה הייתי נראה אם אתן לקבור אותי. מדוע שאחכה לנמלים וכל שאר מרעין ובישין המצפים לי בתוך האדמה?

 

החרדים עושים מהמוות את עיקר חייהם. הם אינם תורמים איברים אבל רוצים שישתילו להם איברים. הם עושים מלחמה בעד המוות, זורקים יהודים מסכנים בתוך סמרטוט לתוך בור שבארץ, המת אפילו אינו נקבר בתוך ארון שיכול להשהות את ארוחת הטפילים בכמה שבועות. הם שורפים לי את המוצא מהחיים, שכן לא רק אני אמות אלא כל מי שקורא דברים אלה עתיד למות. לא נעים. לא הוגן. אבל ככה זה. כל מי שנולד עתיד למות.

 

הם מנצחים אותנו

אז אני בא ורוצה שעלי שלכת ישרפו את גופתי. מוות אלגנטי ולא יקר. אני חושב שזאת זכותי הטבעית כבן אדם להישרף. אני לא רוצה קבר. לא רוצה לגזול כשני מטר חיים באדמה הארץ ישראלית מאנשים שפעם יחיו. מי צריך ציונות של מתים? מדינה מלאה אנשים חיים יכולה להמשיך להחיותם גם בלי שיקחו מקום שמתאים לשדות וגנים. אני רוצה שאפרי ייטמן במקום שאני אוהב, אולי מול הים, על החול שם עברה עלי ילדותי כשעוד האמנו שתקום פה פעם חברה חופשית שאינה גטו במזרח אירופה או במגרב, חברה מתוקנת שלא תחייה על אמונות טפלות.

 

בארצות הברית יש להם האמיש החיים היום כפי שחיו לפני מאות שנים. שם הם משמשים מעין מוזיאון, כאן הם מתרבים. אוכלי לחם חסד מונעים מאתנו חיים של חירות ותרבות. הם מציקים לשוטרים ובמדינה הפחדנית הזאת מותר להם לקלל שוטרים ולקרוא להם נאצים, אבל להם מותר כי הם שומרי הגחלת. הם לא. הם שומרים רק על חלק קטן של הגחלת שמזמן היה נחוץ שינוי.

 

הם מונעים משני-שליש העם היהודי להיות לא רק התורמים לבתי החולים שלנו אלא גם להיות חלק מאתנו. אסור לנו להתחתן אתם וכשהם מדברים על שישה מיליון יהודים שנספו בשואה הרי לא שישה מיליון יהודים נספו כי רבים. מאות אלפים מן היהודים שלא היו יהודים לפי ההלכה ומתו כיהודים ומנועים מלעלות לישראל על-פי חוק השבות. אלה ששרפו את בית הלוויות עלי שלכת מנצחים אותנו.

 

יהדות היא יותר מאלה הלובשים בגדי פולנים מלפני מאות שנים ומיצנפות של קוזאקים בחום של ארץ ישראל, אותה הם רוצים למלא בקברים. ראו, חם מאוד בגני המתים. הם אינם יפים כמו גני המתים של הנוצרים. מי שיש בו טיפת שמחת חיים ועליצות וחושב שיהדות זה לא רק נידה והפחד הנורא מהומואים וקידמה יתמכו בעלי כותרת, אפילו אם הם רוצים שיישאר להם קבר. אולי זה חשוב להם. אני נאבק עם משפחתי בעניין המצבה שהם רוצים ואני לא. אבל האלימות והוונדליזם של החרדים חייבת להיות בשליטה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים