שתף קטע נבחר

תמיר: בטוחה שהלימודים בשדרות ייפתחו

"קיבלנו מספר בקשות ואני בטוחה שהן ימולאו", אמרה שרת החינוך בביקורה בשדרות, ובישרה: שישה בתי ספר חדשים ייבנו, המקלטים ישודרגו, ותחנות הסעה ימוגנו. ההורים מצידם עדיין מתעקשים שלא לפתוח את שנת הלימודים מבלי ששר הביטחון יערוב לביטחון הילדים, ומבלי שתיושם שורת דרישות שהציבו. במקביל, פנה ועד ההורים לביל גייטס בבקשה שיעזור לתלמידי העיר

שנת הלימודים בשדרות תיפתח כסדרה, כך בישרה בצהריים (יום ו') שרת החינוך בישיבה שקיימה בשדרות עם מנהלת מחוז הדרום במשרדה עמירה חיים, ראש העירייה אלי מויאל, מנהלי בתי ספר, נציגי ההורים ונציגי פיקוד העורף. ההורים עצמם דורשים שלושה תנאים שאם לא יתקיימו - לא ישלחו את הילדים לבית הספר. תמיר מצידה השיבה: "קיבלנו מספר בקשות ואני בטוחה שהן ימולאו".

 

עוד בנושא:

 

"מערכת החינוך בשדרות היא מערכת מפוארת ובה מנהלים ומורים מסורים. למרות המצב, הם הביאו להצלחה גדולה ולעלייה משמעותית באחוז הזכאים לבגרות ולציוני הבגרות", שיבחה תמיר עם תום ביקור שערכה בעיר. בישיבה הוחלט כי הממשלה תתחייב לבנות שישה בתי ספר חדשים בעיר. כמו כן, המקלטים בבתי הספר יעברו שדרוג משמעותי. באשר למיגון תחנות הסעת הילדים לבתי הספר הוחלט כי יתווספו 26 מיגוניות, וייבחן דגם חדש של תחנות הסעה ממוגנות.

  

במהלך המפגש עם חברי ועד ההורים, העבירו ההורים לשרת החינוך שלוש בקשות. ראשית ביקשו כי ועדת הכספים תאשר את ההעברות הכספיות לבניית ומיגון בתי הספר. ההורים ביקשו אף לראות את ההרשאות הכספיות. כמו כן ביקשו כי תחנות האוטובוסים וההסעות בשדרות ימוגנו. לבסוף, דרשו התחייבות של שר הביטחון, אהוד ברק, שיערוב לביטחונם של ילדי שדרות ולמיגון בתי הספר. עד שלא יתמלאו הבקשות הללו, מסרב ועד ההורים בשדרות לפתוח את שנת הלימודים. תמיר הביעה רצון טוב לסייע בפתרון, אך בין הצדדים ישנם עדיין פערים. כך למשל, הציעה תמיר שבמקום שר הביטחון יחתמו בפיקוד העורף על ערובה לבטחון הילדים.

 

השרה תמיר אמרה בתום המפגש כי אין סיבה שמערכת החינוך לא תחל בפעילות במועדה: "אתם יודעים שהמצב פה אינו פשוט. קיבלנו מספר בקשות ואני בטוחה שהן ימולאו, כי אנחנו נפתח את שנת הלימודים בזמן. יש לנו דרך ארוכה לעשות כדי שהמערכת תתייצב. אני רוצה לציין שמערכת החינוך בשדרות היא מערכת מפוארת ואחוזי הבגרות פה הם מהגבוהים באזור. מערכת החינוך תיפתח, סיכמנו את הכל בכדי לפתוח את מערכת החינוך - וכך יהיה".

 

השרה תמיר התייחסה גם לנשירת תלמידים ממערכת החינוך בשדרות ואמרה כי אין לילדים סיבה לעזוב את את המערכת בעיר, כיוון שמדובר במערכת טובה. "אבל זו בעיה של העיר כולה ולא רק של מערכת החינוך". עוד אמרה כי סוכמו עם כל בתי הספר הכיתות והמקומות שבהם ילמדו הילדים בשנה הקרובה.

 

במקביל, פנתה יו"ר ועד ההורים בשדרות בתיה קטר, למייסד מיקרוסופט ביל גייטס, בבקשה לסייע לילדי העיר. "אנא ביל סייע לנו מיידית. זה לא גימיק, אנו מתכוונים לכך במלוא הרצינות הראויה. אנו פונים אליך בתחינה ולקרן הצדקה של אשתך, מלינדה, לסייע לנו לעזוב לעת עתה את העיר המופגזת יום-יום על-ידי טילים שנורים על-ידי טרוריסטים. ממשלת ישראל הריבונית מפקירה את אזרחיה ומסרבת למגן את בתיי הספר בו יתחילו בננו הצעירים את שנת הלימודים הקרובה. טילים אלה כבר גבו קורבנות בנפש מעירנו ולא עוד".

 

בהמשך פנייתה, כתבה יו"ר ועד ההורים בשדרות: "אנו מבקשים ממך, כאיש העשיר ביותר בעולם שעושה מעשי צדקה במרבית הונו, לחבר אותנו אלייך כנזקקים לתרומתך, בגלל אוזלת ידה של מדינת ישראל. נבקש שתקלוט את תלמידנו בכל מקום שקט על פני הגלובוס אנו רואים בך כתובת כי פיך וליבך שווים".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיבחה וסיכמה. תמיר
צילום: ירון ברנר
ההורים הציבו תנאים. קסאם בעיר
צילום: רויטרס
ביל גייטס. יסייע?
צילום: איי פי
מומלצים