שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משעל: גלעד שליט בחיים ובמצב טוב
  בראיון לרשת החדשות האמריקנית CNN טען מנהיג החמאס היושב בדמשק כי החייל החטוף בחיים, וכי מצבו טוב. הוא אישר כי מתקיימים מגעים לשחרורו עם ישראל בתיווכם של גורמים מצריים, אולם האשים את ישראל בהתמוטטות השיחות

  ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, טען כי החייל החטוף גלעד שליט, המוחזק כבר למעלה משנה בידי חברי הארגון נמצא בחיים ומצבו טוב. כך דיווחה רשת החדשות האמריקנית CNN.

   

  לדברי משעל, היושב בדמשק, חמאס מנהל מגעים עם ישראל בנוגע לשחרור אסירים פלסטינים בתמורה לשחרורו של שליט בתיווכם של גורמים מצרים. בראיון ראשון מזה שנתיים לרשת מערבית, אמר משעל שהארגון העביר לישראל רשימה של 350 אסירים פלסטינים שהוא דורש את שחרורם, אולם הוא האשים את ישראל בהתמוטטות השיחות. לדבריו, אחת הסיבות לכישלון המגעים עד כה הוא חוסר נכונותה של ישראל לשחרר מנהיגים פלסטינים המוחזקים בידיה. הוא הוסיף שהארגון אף יצר קשר עם אביו של שליט, נועם, והודיע לו כי בנו בחיים.

   

  לפני כחודשיים פרסמו חוטפיו של שליט קלטת בה נשמע לראשונה קולו של החייל מאז החטיפה. בקלטת אומר שליט בין היתר, במה שנשמע כהודעה בעברית משובשת, מוקראת מהכתב: "אני גלעד בן נועם שליט, הכלוא אצל המוג'אהידין. אמא ואבא, אחותי ואחי, חברי בצה"ל. אני מוסר לכם דרישת שלום ואת געגועיי לכולכם". עם זאת, נשמע שליט אומר שמצבו הבריאותי אינו טוב. "עברה עלי שנה שלמה בתוך הכלא ועדין מצבי הבריאותי מידרדר ואני חייב אשפוז ממושך בבית חולים", אמר. בתחילת חודש אפריל הועברו לשליט משקפי הראייה האישיים שלו באמצעות המשלחת הביטחונית המצרית שמנהלת את המו"מ לשחרורו.  

   

  בחודש שעבר אישר שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, שנמשכים המגעים לשחרורו של שליט. "למרות המשבר ברשות וניתוק הקשר עם עזה, המשא ומתן לשחרור גלעד שליט תמורת אסירים נמשך", אמר סולימאן בפגישה עם חברי סיעת מרצ בקהיר. השר המצרי אמר לחברי הסיעה כי הוא ממתין לתשובה ישראלית בנושא שליט. הוא ציין כי המאמץ המצרי מתרכז בחיזוק הרשות הפלסטינית והנשיא הפלסטיני, תוך החלשת גורמים קיצוניים, על ידי לחץ כלכלי ופוליטי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משעל. מאשים את ישראל בהתמוטטות המגעים
  צילום: איי פי
  שליט. מצבו טוב
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים