שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: אפשר להגיע להסכם שלום עד הסתיו
  "אני חושב שיש לנו הזדמנות טובה בעת הזו, כיוון שהעולם כולו תומך בנשיא עבאס", אמר הנשיא התשיעי בראיון לעיתון יפני. ההמלצה של פרס: שילוב בין שני מסלולים - סיוע כלכלי ומשא ומתן פוליטי

  נשיא המדינה שמעון פרס הביע בסוף השבוע תקווה כי ישראל והפלסטינים יצליחו להגיע להסכם שלום לפני הוועידה הבינלאומית שמכנסת ארצות הברית בחודש נובמבר. בראיון שהעניק אתמול (שבת) ליומון היפני "ניקיי ביזנס", אמר פרס כי השלום עם הפלסטינים ניתן להשגה על ידי שילוב בין שני מסלולים: סיוע כלכלי ומשא ומתן פוליטי.

   

  "אני חושב שיש לנו הזדמנות טובה בעת הזו, כיוון שהעולם כולו תומך בנשיא עבאס", אמר פרס לעיתון. על פי פרס, יקח עוד זמן מה להסכים על הפרטים האחרונים של המשא ומתן על עתיד המדינה הפלסטינית ועל גבולותיה, אך ניתן להשיג כעת הסכם עקרונות עוד לפני הוועידה בסתיו.

   

  שר החוץ היפני חתם באחרונה על הסכם של סיוע כלכלי לממשלת סלאם פיאד בגדה. פרס נשאל לגבי הסיוע וציין כי לדעתו שיפור התנאים הכלכליים בשטחי הרשות יסייעו לפלסטינים

   לקבל את הרעיון של קיום של שלום ושיתוף פעולה לצד ישראל. "עלינו לנקוט במדיניות של שני מסלולים - פיתוח כלכלי ומשא ומתן פוליטי, מסלול אחד ישלים את המסלול האחר, אך הם לא יהיו תלויים זה בזה", אמר הנשיא התשיעי.

   

  הוועידה הבינלאומית עליה דיבר פרס צפויה להיערך בנובמבר הקרוב, והוכרזה לראשונה בנאום שנשא הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש. בוש קרא בחודש יולי לכינוס הוועידה ואמר כי "הקהילה הבינלאומית חייבת להתייצב לצד תומכי השלום מול מסע הרצח של חמאס". על פי הנשיא האמריקני, "בוועידה נציג תמיכה בפתרון של שתי מדינות לשני עמים, נדחה את האלימות, נכיר בזכותה של ישראל להתקיים, ונאשר את כל הההסכמים הקודמים שנחתמו בין הצדדים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנשיא פרס. הסכם עד הסתיו?
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים