שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לתקוף את ראשי המחבלים, לא להתמגן"
  שרים בממשלה קראו היום ליזום מתקפה אל מול הנסיונות להוציא פעולות טרור מתוך הרצועה. השר שטרית: "להיכנס לעזה, לתפוס את האשמים ולגרום להם להתמגן". השר ישי דווקא סבור שלא יהיה נכון לפעול "בשיטת השלוף"

  שרי הממשלה אמרו הבוקר (א') בטרם כניסתם לישיבה השבועית, כי יש להגביר את הלחץ על ארגוני הטרור ברצועת עזה ולשקול יוזמה התקפית, בעקבות הנסיונות האחרונים להוציא פעולות טרור לתוך שטח ישראל. "אני לא מאמין בהגנה בלבד ובכניסה למקלטים", אמר שר הפנים מאיר שטרית. "ההגנה של ישראל צריכה להיות מתקפה. אם נתחיל להתמגן זה לא ייגמר, גם לא בבאר שבע, באשדוד ובאשקלון. יש לתקוף את ראשי המחבלים ולא לתת להם מנוחה".

   

  "איני רואה הסכמים ארוכי טווח בסתיו הקרוב, למרות ועידת הנשיא בוש", הוסיף השר שטרית. "מאידך אנחנו לא מופתעים מהתגברות פעילות החמאס. תפקידנו הוא לרסן אותם. לפעמים אנו מצליחים יותר ולפעמים פחות, אך אסור לנו להרפות. הדרישה למגן ולמגן היא בלתי נסבלת. ההגנה הטובה ביותר היא לתקוף את הפלסטינים, להיכנס לעזה, לתפוס את האשמים ולגרום להם להתמגן".

   

  שר התיירות יצחק אהרונוביץ', הזהיר גם הוא מפני שאננות נוכח התעצמות החמאס: "אני חושש מלבנוניזציה של רצועת עזה. אנו צריכים להיות ערוכים לטיפול שורש מעמיק במה שמתרחש שם, לפני שהחמאס יהפוך להיות חיזבאללה. כבר היום הם מעתיקים בעזה את מה שהיה בדרום לבנון. ניסיונות הכניסה שלהם לתוך היישובים שלנו (דוגמת חדירת המחבלים בשבת סמוך לנתיב העשרה) והמשך ירי הקסאם לא עושים טוב לממשלת ישראל ולאזרחיה, צריך פעולות יותר חריפות ויותר אינטנסיביות. אם המצרים לא עושים את מה שמתבקש מהם בציר פילדלפי ישראל צריכה להכנס לשם ולעצור את ההברחות".

   

  סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת השר אלי ישי, אמר כי הוא דווקא אינו בעד כניסה קרקעית נרחבת לרצועת עזה בשלב זה, אולם "ברור שצריך לפעול. אמנם לא לפעול בשיטת השלוף, אבל השיטה צריכה להיות: אם יש קסאם פועלים, אם אין קסאם, אז לא פועלים.

   

  "היתה התחייבות לממשלה הקודמת לטפל בצורה שיטתית בעזה ולאו דווקא בכניסה קרקעית. אפשר לפעול באמצעות סיכול ממוקד, אפשר לסתום מנהרות ואפשר להציף אותן. יש דיונים ויתקיימו דיונים נוספים. עזה היא איום אסטרטגי על ישראל. איני רוצה לחכות לחדירה ליישוב או לפגיעה של קסאם בגן מלא ילדים. צריך לפעול כל הזמן כנגד האיום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  שטרית. לתת להם להתמגן
  צילום: עופר עמרם
  ישי. לנקוט פעולה שקולה
  צילום: ודים דניאל
  מומלצים