שתף קטע נבחר

יהוד: הספרייה רוּעננה, ספרי התנ"ך הושלכו לרחוב

במסגרת ההכנות לשנת הלימודים החדשה ריעננו בבית-הספר היסודי "היובל" ביהוד את הספרייה והשליכו ספרים לרחוב הסמוך. גם ספרי תנ"ך התגלגלו ברחוב, למורת רוחם של תושבי השכונה: "כאב לי לראות ספרי תנ"ך זרוקים על הרצפה כאילו מדובר בזבל". רק לאחר כמה ימים נאספו ספרי הקודש

בבית הספר היסודי "היובל" ביהוד החליטו לרענן את הספרייה לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה ולזרוק מאות ספרים על הרצפה ברחוב הסמוך לבית-הספר. בין הספרים שעמדו שם במשך כמה ימים מבלי שאיש אסף אותם, היו גם כ-15 ספרי תנ"ך שהימצאותם על מרצפות המדרכה עוררה את זעמם של תושבים ועוברי אורח.

 

"לא ברור מדוע מנהלת לא יודעת שאסור לזרוק ספרי קודש", אמרה ל-ynet אחת מתושבות האיזור. "פנינו אליה והיא אמרה שהנושא יטופל, אך לא עשתה דבר. הספרים שכבו על הרצפה במשך ימים מבלי שפינו אותם. כאב לי לראות ספרי תנ"ך זרוקים על הרצפה כאילו מדובר בזבל". התושבים פנו להתלונן במוקד העירוני ולאחר מכן גם בפני רב העיר.


ספרי התנ"ך התגלגלו ברחוב במשך כמה ימים לפני שנאספו

 

"נתתי הוראות לכמה אנשים שייקחו את ספרי הקודש מהרחוב לגניזה", אמר רב העיר יהוד, יונה טורצין. "ביקשנו מהמנהלת שלהבא לא יקרה כזה דבר. לדעתי המנהלת עשתה זאת בתום לב, ולא מתוך רוע. אין לה ידע בנושא. שלחתי שני גורמים ומיצינו בכך את העניין".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לזריקת ספרי התנ"ך: "חשוב שספרי תנ"ך ואנציקלופדיות יועברו לתרומה, ושירועננו הנוהלים לגבי קדושת ספרי התורה, והדרכים שבהן יש לפעול אם בית-הספר מוציא אותם מתחומיו".

 

מנהלת בית הספר "היובל", אסתי שפר-תיק מסרה בתגובה: "עשינו סדר בספריית העיון של בית-הספר. הרבה הורים שמנקים מביאים ספרים לבית-הספר, ואנחנו עשינו סדר. יש לנו אדם שעוזר למשפחות נזקקות. הוא לקח את מרבית האנציקלופדיות. היו כמה קרטונים שאב הבית חשב שהם לזריקה. הכל היה בקופסאות קרטון. שמעתי את התלונה על ספרי התנ"ך. אכן היו שם כמה, ואמרתי לגברת שהתלוננה שזו טעות.

 

"לקחנו את הארגז, והוא נמצא אצלי באוטו. הרב העירוני היה אמור לקחת הכל. ביקשנו שיאספו את שאר האנציקלופדיות ויכניסו אותן לתוך בית-הספר. זו היתה טעות, כי היו הרבה קרטונים שמורות ניקו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספרי התנ"ך המושלכים ביהוד
מומלצים