שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן בשידור לאיראן: משטרכם - חבורת פושעים
  בראיון ל"קול ישראל" בפרסית אמר השר ליברמן כי הוא "מקווה שההנהגה הזאת תהיה אפיזודה חולפת והיחסים בין שני העמים יחזרו להיות כשהיו". ליברמן, שגם השיב לשאלות מאזינים מאיראן, אמר בנוגע להחלטות מועצת הביטחון: "סנקציות יפגעו באזרחי המדינה"

  השר לעניינים אסטרטגיים התראיין אמש (יום ב') ל"קול ישראל" בפרסית ושלח מסר ישיר למאזינים בטהרן: "אני מקווה שההנהגה הקיצונית של מחמוד אחמדי-ניג'אד תוחלף בהנהגה שדואגת לעם האיראני".

   

  ליברמן, שבמהלך הראיון השיב למספר שאלות של מאזינים מאיראן, אמר כי הוא מקווה שהיחסים עם ישראל יחזרו להיות כמו לפני המהפיכה האיסלאמית בשנת 1979: "אני מקווה שההנהגה הזאת תהיה אפיזודה חולפת והיחסים בין שני העמים יחזרו להיות כשהיו. אנו רוצים לחזור ולשתף פעולה עם האיראנים, בניגוד לאחמדי-ניג'אד שרוצה למחוק את ישראל ולהשמיד אותה. אנחנו לא רוצים לפגוע או להזיק לעם האיראני. אנו רוצים שלום, שיתוף פעולה כלכלי ותרבותי. המשטר האיראני הנוכחי הוא חבורת פושעים, חבורה שמסכנת את שלום איראן ואת שלום העולם".

   

  באשר לגרעין האיראני, אמר השר ליברמן: "הדרך האפקטיבית ביותר למנוע את פיתוחו היא באמצעות סנקציות כלכליות. כך זה היה בלוב ובצפון קוריאה. לצערי, מי שישלם את מחיר הסנקציות זה העם האיראני. יש כבר היום קיצוב בדלק, אבטלה ואינפלציה. כל הבנקים הגדולים של איראן נמצאים על סף פשיטת רגל".

   

  בהמשך הראיון אמר פנה ליברמן לאיראנים המתונים: "ההנהגה האיראנית מסודרת, היא מחזיקה את הכסף בחשבונות בנקים בחו"ל. העם האיראני בנוי מאנשים טובים ורציניים. יש לנו איתם ניסיון ועבר טובים. הם אלו שצריכים ללחוץ על ההנהגה שלהם".

   

  לגבי פעולה עתידית נגד איראן הוא אמר: "אני לא חושב שפעולה צבאית היא הדרך הנכונה כרגע. ההנהגה אינה משקיעה את הכסף בבריאות, בחינוך וביצירת מקומות עבודה, אלא משקיעה את הכסף בטרור העולמי ובחיזבאללה. לכן אני מציע לאזרחי איראן שבפעם הבאה שהם הולכים לבחירות, שיחשבו טוב למי הם מצביעים".


  פורסם לראשונה 27/08/2007 23:32

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. פנייה לאיראנים
  צילום: דנה קופל
  אחמדי-נג'אד. "תחליפו אותו"
  צילום: איי אף פי
  מומלצים