שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סלאם פיאד: שום הבטחה ישראלית לא מומשה
  "לא כל מה שמדווח בתקשורת אכן מתרחש", קבל ראש הממשלה הפלסטיני, ומנה את שורת ההפרות של ישראל. לדבריו, "יש פער גדול בין הדיבורים על שיתוף פעולה והקלות, לבין מה שקורה בשטח". בתקשורת הערבית מדווח בהרחבה על פסגת המנהיגים אתמול, בה - כך נטען - דנו גם בהעברת השליטה על שכונות במזרח ירושלים לידי הרשות

  האופטימיות ששידרו הדיווחים מפגישת המנהיגים מאתמול, מתחלפת הבוקר (יום ד') בנימה מפויסת קצת פחות: "ישראל לא ביצעה ולא צעד אחד ממה שהתחייבה לו" - מאשים ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד.

   

  בראיון לעיתון הירדני "א-דוסתור", נשאל פיאד לדעתו על כך שישראל ממשיכה בהתנקשויות בעזה ובפעילות בגדה. "זוהי הוכחה לכך שישנו פער גדול בין הדיבורים על שיתוף פעולה והקלות, לבין מה שקורה בשטח. זהו אחד הגורמים לכישלון, ואנו לוקחים זאת במלוא הרצינות ועוקבים אחרי זה בכל הרמות", השיב.   

   

  "האזרחים הפלסטינים חייבים להבין שלא כל מה שמדווח בתקשורת - ולפיו ישראל תבצע הקלות ותיצור אווירה חדשה - אכן מתרחש", אומר ראש הממשלה הפלסטיני. "ישראל לא ביצעה ולו צעד אחד ממה שהצהירה עליו בכל הקשור להסרת מחסומים, השפלת עמנו במחסומים הללו, וזאת מבלי לדבר על הפלישות, החיסולים וההתנחלות".  


  פגישת אולמרט ואבו-מאזן, אתמול (צילום: עמוס בן-גרשום)

   

  העיתונות הערבית עוסקת הבוקר בהרחבה בניתוח הפסגה מאתמול. בכותרת העיתון

  הפלסטיני "אל-איאם" מופיע ציטוט מפיו של הנשיא אבו-מאזן, שהצהיר: "איננו רוצים שלום בכל מחיר".

   

  בתקשורת הפלסטינית הודגש כי לראשונה דנו המנהיגים במה שמכונה "סוגיות הליבה" של הסכסוך, ובין השאר - כך לפחות נכתב - בהעברת שכונות ממזרח ירושלים לשליטת הרשות הפלסטינית. כן הושם דגש על הבטחתו של הראיס להביא כל הסכם עתידי למשאל עם, כאשר המטרה: הסכם עקרונות עוד לפני ועידת השלום של הנשיא בוש בנובמבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים