שתף קטע נבחר

הערעור התקבל: עו"ד שתקף מינית - לכלא

"בית-המשפט הוא אביהם של הקטינים", כתבה השופטת שהחליטה לקבל את ערעור המדינה ולשלוח את עו"ד אייל שפר לשנת מאסר. אשתקד נגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות, בגין שורה ארוכה של מעשים מגונים שעשה בנער במשך יותר מחמש שנים

"חומרת מעשיו של המשיב זועקת ומחייבת הכבדה בדין". כך כתבה שופטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, יהודית שבח, כאשר החליטה היום (ד') להכביד את עונשו של עו"ד אייל שפר, שהורשע בשורה ארוכה של מעשים מגונים שעשה בנער במשך יותר מחמש שנים. השופטת שבח החליטה ששפר ירצה שנת מאסר, לאחר שביוני 2006 נידון לשישה חודשי עבודות שירות במסגרת עסקת טיעון. הפרקליטות עירערה על עונש זה. 

 

נגד עו"ד שפר, שעבד במשרדו של עו"ד יעקב נאמן, הוגש כתב אישום חמור במיוחד, על כך שקיים פגישות עם נער במשך כמה שנים, נישק אותו ונגע בו באיברים אינטימיים. כאשר מלאו לנער 16 שנים, נפגש עמו שפר בדירה שכורה וביצע בו מעשים מגונים.

 

"על בית המשפט לשוות לנגד עיניו את חובתו, ולהימנע מלהעביר מסר שלילי לציבור העשוי לסבור, חלילה, כי בהטלת עונש קל מביע בית המשפט את דעתו, ולפיה מדובר במעשים קלי-ערך הראויים לסליחה", כתבה היום השופטת שבח. "אל לנו לעצום את עינינו מול המתרחש בחוצותינו, ואל לנו לשכוח כי חובתנו כלפי ציבור הנפגעים איננה פחותה מחובתנו להתחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם ובצורך בשיקומו.

 

"על הענישה להתמודד עם הגאות המסתמנת בריבוי עבירות המין כנגד קטינים, ולבטא את התיעוב והסלידה שחשה החברה כלפי עבריינים המבצעים עבירות אלו והצורך בהענשתם במידה הראויה להם. עונש מופחת מהסדר הטיעון שאותו הציעה הפרקליטות בעסקת הטיעון מהווה לעג לרש, והופך לחוכא ואיטלולא את פסיקת בית-המשפט העליון, המחייבת החמרה בענישה בעבירות המין המתבצעות כלפי קטינים, תוך ניצול גילם וחולשתם בידי עבריינים הרואים בהם טרף קל לתאוותיהם המיניות".

 

השופטת הוסיפה כי "בית-המשפט הוא אביהם של הקטינים, ועליו לדאוג לכך כי חברה מתוקנת תדאג לבער את הנגע הרע הזה מתוכה, תוך נקיטת ענישה הולמת העומדת ביחס ישיר לחומרת המעשים".

 

בתום הדיון ביקש עו"ד שפר את רשות הדיבור ואמר: "אני מנצל את המקום כדי להתנצל בפני המתלונן ומקבל את הפסיקה בהכנעה". יצוין כי המתלונן ואביו עזבו את אולם המשפט לפני דבריו אלה של שפר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקש להתנצל. עו"ד שפר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים