שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לדרוש מחיזבאללה אות חיים מהחטופים"
  שליח האו"ם למזה"ת, מייקל וויליאמס, אמר למועצת הביטחון שעל האו"ם לדרוש מהחיזבאללה לספק סימן חיים מאהוד גולדווסר ואלדד רגב, למעלה משנה לאחר חטיפתם. "אינני מדבר על שחרורם של השניים או על השבתם למולדתם. אני רק מבקש אות חיים", אמר וויליאמס
  שליח האו"ם למזרח התיכון, מייקל וויליאמס, אמר הבוקר (חמישי) כי על מדינות הארגון לדרוש מהחיזבאללה לספק עדויות המוכיחות שחיילי צה"ל המוחזקים כבר למעלה משנה בידי הארגון עודם בחיים.

   

  וויליאמס סיפר במהלך ישיבה של מועצת הביטחון של האו"ם שהשיחה האחרונה שניהל באזור הייתה עם אשתו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, קרנית. "אני חייב לומר מתוך חרטה אישית עמוקה - מאחר שהשקעתי מאמצים רבים בנושא - שיותר מ-13 חודשים לאחר החטיפה עדיין אין בידינו עדויות המוכיחות כי הם בחיים", אמר וויליאמס. לדבריו, מדובר בדרישה סבירה מחוטפיהם של גולדווסר ושל אלדד רגב. "אינני מדבר על שחרורם של השניים או על השבתם למולדתם. אני רק מבקש אות חיים", הוסיף.

   

  לדבריו, מדינות המקיימות קשרים עם חיזבאללה צריכות "להפציר בארגון לעמוד בתנאים האנושיים הבסיסיים. הוכחה שאסירים נמצאים בחיים צריכה תמיד להיות מוצגת", אמר. וויליאמס, הצפוי לעזוב בקרוב את תפקידו, אמר את הדברים במהלך ישיבה חודשית שמקיימת מועצת הביטחון בנושא המצב במזרח התיכון. בנוסף, סיפר וויליאמס על הצעה שישראל תשחרר אסירים תמורת השניים, הצעה שנדחתה על ידי נציגי חיזבאללה לאחר כ-20 פגישות עם מתווכים העוסקים בנושא. הארגון טען שישראל צריכה לשחרר תחילה אסירים לבנונים, ובהמשך גם אסירים אחרים המוחזקים בידיה.

   

  מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, נפגש לפני כשבועיים עם יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, והבטיח לה כי נושא החיילים החטופים נמצא בראש סדר העדיפויות של הארגון, וכי הוא פועל רבות בנושא. "אני מוטרד מזה שלמרבה הצער לא הצלחנו לפתור את הבעיה. זה לוקח זמן ומדובר בנושא שאינו קל לפתרון", אמר. לפני כחודש דיווח העיתון הלבנוני "א-נהאר" כי גורמי ביטחון גרמנים מעריכים כי אחד משני חיילי צה"ל שנחטפו ללבנון חי, ואילו השני מת.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהוד גולדווסר. וויליאמס שוחח עם אשתו
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  אלדד רגב. סימן חיים
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  מומלצים