שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתח עם סוריה: "אמרנו לרוסים, אל תסיתו"
  ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון התייחס בשיחה עם ynet לפרסומים לפיהם רוסיה היתה גורם מרכזי בחימום הגזרה בין סוריה לישראל ואמר כי "הרוסים לא היו הגורם המרכזי". גלעד מספר כי בעת האחרונה הוסבר המצב לאשורו לרוסים, וגם המתיחות עם סוריה נרגעה. "לדבריו, "אי אפשר עדיין לאכול חומוס בדמשק, אבל סוריה לא רוצה מלחמה"

  "הרוסים לא היו הגורם המרכזי בהסתה ובהעברת האינפורמציה, כאילו ישראל מתכוונת לתקוף את סוריה בקיץ". כך אומר הבוקר (יום ה') ל-ynet האחראי על התחום המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, אלוף (מיל') עמוס גלעד. "בינתיים, המסרים שהועברו על ידינו לרוסים שאין בכוונתנו לתקוף את סוריה נקלטו", אמר.

   

  גלעד מתייחס לפרסומים הבוקר, ולפיהם רוסיה היתה גורם מרכזי בחימום הגזרה בין סוריה לישראל הקיץ. לדבריו, מדובר בפרסומים מוגזמים. עם זאת, הוא לא מכחיש שהרוסים השתתפו בהעברת מידע שגרם מתיחות בין סוריה לישראל. "זה נכון רק בצורה חלקית. הם לא היו הגורם המרכזי. הם חשבו שאולי ישראל עומדת לתקוף, אבל כרגע שני הצדדים - הסורים והישראלים - מבינים שאין כוונה שכזאת. מסרים ברוח זו הועברו על ידינו לרוסיה כל הזמן. מסרים דומים הועברו גם לסוריה", אמר גלעד.

   

  על פי ראש האגף המדיני-ביטחוני, "המסרים שהעברנו לרוסים הם שעליהם להימנע מהסתה. הסברנו להם את האמת, שאנחנו לא מעוניינים לתקוף את הסורים. באותה הזדמנות אנו מביעים בפניהם באופן שוטף את הדאגה שלנו ממעורבותם באזור, כולל מכירות של מערכות נשק ואמצעי לחימה המגיעים לדמשק, חלקם אף זורמים למקומות אחרים, כמו לחיזבאללה".

   

  גלעד הגדיר את היחסים עם סוריה כרגיעה יחסית. "אי אפשר עדיין לאכול חומוס בדמשק. זה לא המצב כמו בין איטליה לשוויץ. אבל כששואלים אם סוריה רוצה מלחמה בישראל - אז התשובה היא לא. עם זאת, אני מזכיר שזאת אותה סוריה שמוסיפה לתמוך בכל אותם גורמי טרור. אם באיסלאם הקיצוני באזור, אם בחמאס, אם בג'יהאד האיסלאמי, אם בחמאסטן ואם בחיזבאללסטן בלבנון. זה לא יחסים אופוריים, אבל יש רגיעה מסוימת לדאגה מפני מלחמה", הבהיר גלעד ל-ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רגיעה יחסית. גלעד
  צילום: גיל יוחנן
  החומוס בדמשק יחכה. אסד
  צילום: איי פי
  מומלצים