שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סלאח למנהיגי ערב: "התערבו למען אל-אקצה"
  מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל שלח איגרת למלכים ולנשיאים של מדינות ערביות ומוסלמיות, וביקש מהם להתערב "למניעת חלוקת מסגד אל-אקצה בידי ישראל"
  מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, ראאד סלאח, קרא היום (ה') למנהיגי מדינות ערב והמדינות המוסלמיות להתערב "למניעת חלוקת מסגד אל-אקצה בידי ישראל". באיגרת ששלח השייח' סלאח למלכים ולנשיאים במדינות ערב, הוא קורא להם לפעול לטרפוד "התוכנית הישראלית שנועדה לחלק את מסגד אל-אקצה בין המוסלמים ליהודים, כאשר בחלק היהודי מתכננת ישראל ליצור מציאות ולבנות את המקדש הדמיוני שלהם", כדבריו.

   

   

  סלאח שלח את האיגרת למלך ערב-הסעודית, למלך ירדן, למלך מרוקו, לנשיא מצרים, לממשלת טורקיה, למזכ"ל המדינות המוסלמיות, למזכ"ל הליגה הערבית ולארגונים נוספים. סלאח כתב לנמעניו כי ישראל מנסה ליצור באמצעות כוח הנשק עובדות בשטח במתחם אל-אקצה ולבנות את "ההיכל המדומה שלהם" על חשבון המסגד.

   

  מנהיג הפלג הצפוני דורש מהמנהיגים לנקוט עמדה אמיצה ולהתערב למען העניין האיסלאמי, ובראשו סוגיית ירושלים ומסגד אל-אקצה. השייח' קובל על כך שקבוצות של יהודים יכולות לבקר במסגד ולקיים את טקסיהם הדתיים.

   

  הוא הדגיש כי כל שטח המסגד - על כל חצרותיו ו-144 הדונם של המתחם - איסלאמי, וכי המתחם המקיף הינו חלק בלתי נפרד מן המסגד. "כל מי שמנסה להפריע לתוכניות האלה, וכל מי שמנסה למנוע את כניסת היהודים וקיום הטקסים שלהם, מסתכן במעצר על ידי הכיבוש הישראלי ובהרחקה של ימים וחודשים מן המסגדים", כתב סלאח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים