שתף קטע נבחר

אתר הליכוד נפרץ בידי האקרים מוסלמים

האתר הרשמי של תנועת הליכוד, נפרץ במהלך סוף השבוע ועבר השחתה. בעמוד הראשי נרשם הסבר כי האתר נפרץ בשל "הרג פלסטינים"

האתר הרשמי המשמש את תנועת הליכוד, likud.org.il, נפרץ במהלך סוף השבוע בידי קבוצת האקרים המתכנה Team Hell, ומוכרת כקבוצה של האקרים מוסלמים. העמוד הראשי של האתר הוחלף, ובמקומו הושם עמוד המכריז בראשו בעברית: "אתם הורג'ים פלשטינים אנחנו נהרוג' את השרטים שלכם" (השגיאות במקור). בהמשך, מתחת ללוגו גדול של הקבוצה המורכב מתמונת סהר, נרשם טקסט באנגלית עילגת ובערבית, ה"מקדיש" את הפריצה לילדים הפלסטינים והלבנוניים וקורא להפסקת ההרג של ילדים פלסטיניים. על ה"יצירה" חתום האקר בשם Cold Zero.

 

אין זו הפעם הראשונה בה נפרץ אתר הליכוד. במרוצת השנים 2003-2004, נפרץ אתר התנועה מספר פעמים. באחד מהמקרים אף הושחתו תמונות של חברי כנסת מטעם התנועה, אשר היו חשודים בזמנו בפרשיות פליליות שונות כמו יחיאל חזן, מיכאל גורלובסקי, נעמי בלומנטל ועומרי שרון.

 

מסרים אנטי-ישראליים 

הנזק לאתרים הנפרצים הוא לרוב תדמיתי בלבד, וכל הנזק שההאקרים עושים הוא לשתול עמודים משלהם במקום עמודים פנימיים או במקום העמוד הראשי. התקפה זו מכונה Defacement - או "השחתת פנים", בתרגום חופשי. אתרים ישראליים מותקפים ונפגעים בהתקפות דומות מדי יום, כאשר לעתים, מדובר באתרי אינטרנט של גופים גדולים כדוגמת אילנות בטוחה או ערוץ 10. הפעם הנפגעת היא תנועת הליכוד. התקפה נוספת בעלת אופי פוליטי, אירעה החודש באתר הרשמי של האומות המאוחדות, ובמסגרתה הוצגו מסרים אנטי-ישראליים באתר.

 

לא ניתן היה להשיג את תגובת הליכוד עד למועד פרסום הידיעה.

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

 


העמוד הראשי באתר הליכוד. צילום מסך

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים