שתף קטע נבחר

לא עמד בלחץ: הסנאטור ששידל שוטר מתפטר

מאז שנתפס משדל שוטר סמוי בשירותים, ספג הסנאטור לארי קרייג ביקורת קשה מחבריו למפלגה הרפובליקנית. הלחץ כנראה עשה את שלו וקרייג הכריז על פרישתו: "אני מצטער על מה שעשיתי"

הסנאטור האמריקני לארי קרייג, שנעצר לאחר שנתפס משדל שוטר סמוי בשירותים, נכנע ללחץ המפלגה הרפובליקנית והודיע הערב (שבת) על התפטרותו. "אני מצטער על מה שעשיתי", אמר קרייג.

 

בשבוע האחרון מאז פרסום פרטי הפרשה המביכה מתחוללת סערה ציבורית בארצות הברית סביב דמותו של הסנאטור מאיידהו קרייג. בכירי מפלגתו בסנאט קראו לוועדת האתיקה לבחון את התנהלותו, בבית הנבחרים קראו להתפטרותו, ובבית הלבן הביעו אכזבה מהפרשה.

 

קרייג כינס מסיבת עיתונאים בעיר בויזי שבאיידהו, ובה אמר: "בצער רב ובעצב אני מודיע על כוונתי להתפטר מתפקידי בסנאט החל מה-30 בספטמבר". לצדו של קרייג התייצבו אשתו וגם מושל איידהו, ס.ל "בוטש" אוטר. "העובדה שנבחר ציבור מסכים לעמוד לצדי ברגע זה היא מדהימה", הוא סיכם.

 

חבר הקונגרס פיט הוקסטרה, רפובליקני ממדינת מישיגן, אמר השבוע כי קרייג "מייצג את המפלגה הרפובליקנית", ולכן עליו להתפטר, "מאחר שהתנהלותו לאורך הפרשה היתה בלתי הולמת עבור סנאטור אמריקני". דובר הבית הלבן, סקוט סטנזל, אמר כי הוא מקווה שוועדת האתיקה תפעל במהירות. "עבודה מהירה של הוועדה תועיל לאינטרסים של הסנאט ושל תושבי מדינת איידהו", אמר. 


הסנאטור והרעיה (צילום: AP)

 

קרייג בן ה-62, אב לשלושה וסב לתשעה, הודה ב-8 באוגוסט באשמת התנהגות לא הולמת, לאחר שנעצר בחודש יוני כשניסה לפתות גבר שהתברר כשוטר בשירותי נמל התעופה במיניאפוליס. בימים האחרונים התעקש קרייג כי לא עשה כל עבירה, והדגיש כי הטעות שעשה היתה להודות בהאשמות נגדו.

 

השוטר הסמוי שעצר את קרייג אמר כי הסנאטור הציץ לעברו מבעד לחריץ דלת השירותים במשך דקות ארוכות וביצע תנועות בידיו שמהן התרשם כי הוא מעוניין לשדלו לביצוע מעשה מגונה. מדו"ח המשטרה עולה כי לאחר שנלקח לחקירה שלף קרייג את כרטיס הביקור שלו ושאל את השוטר: "מה אתה חושב על זה?"

 

למרות זאת, הכריז קרייג: "הרשו לי להבהיר, אני לא הומוסקסואל ומעולם לא הייתי ולא עשיתי שום דבר שאינו הולם", אמר הסנאטור, שהביע לא פעם תמיכה בארגונים המתנגדים למתן זכויות לקהילת הגאים. הוא הוסיף כי "לא הייתי צריך לשמור את דבר מעצרי בסוד, הייתי צריך לספר על כך לבני משפחתו וקרוביי. לא הייתי להוט לשתף אותם בכישלון, אך הייתי צריך לעשות זאת בכל אופן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים