שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  Vista תאפשר להסיר את החיפוש השולחני
  בעקבות תלונה של גוגל, מיקרוסופט פיתחה גירסה ניסיונית של מערכת ההפעלה המאפשרת לתוכנות חיפוש שולחניות של חברות חיצוניות לפעול במחשבים בקלות רבה יותר

  מיקרוסופט פיתחה גירסה ניסיונית של מערכת ההפעלה Windows Vista המאפשרת לתוכנות חיפוש שולחניות של חברות חיצוניות לפעול במחשבים בקלות רבה יותר, על פי דו"ח של משרד המשפטים האמריקני, שפורסם ביום ו'.

   

  על פי הדו"ח, המתפרסם כדרך קבע מאז נחתם הסדר ההגבלים העסקיים עם מיקרוסופט ב-2002, החברה עומדת בתנאי ההסדר גם בהקשרים אחרים, בהם כתיבה מחדש של התיעוד שהיא מספקת עם רישיונות שימוש בטכנולוגיה שלה.

   

  מיקרוסופט הסכימה לבצע שינויים ב-Vista בתגובה לתלונה של גוגל, שנחשפה בחודש יוני, לפיה התוכנה לחיפוש במחשב של מיקרוסופט משולבת במערכת ההפעלה באופן שפוגע בתוכנת החיפוש שלה, Google Desktop Search.

   

  גוגל התלוננה כי מחשבים המריצים הן את תוכנת החיפוש השולחנית המובנית של Vista והן את Google Desktop Search סבלו מהאטה משמעותית. זאת, בגלל

  אינדוקס הקבצים המתנהל ברקע וגוזל משאבי מיחשוב. כמו כן, החברה טענה כי אין דרך פשוטה המאפשרת למשתמשים לכבות את תוכנת החיפוש השולחנית של Vista, והיא ביקשה מרשות ההגבלים העסקיים לחייב את מיקרוסופט לאפשר למשתמשים לנטרלה בקלות.

   

  מיקרוסופט תאפשר למשתמשים לבחור בחיפוש בדיסק הקשיח באמצעות תוכנות אלטרנטיביות, ביניהן Google Desktop Search, תוכנת החיפוש של גוגל - במקום Windows Desktop Search של מיקרוסופט. כמו כן, קישור לחיפוש החלופי יופיע בתפריט ה"התחל" של Windows.

   

  משרד המשפטים: הגירסה פועלת

  משרד המשפטים האמריקני מסר כי בדיקות ראשוניות גילו כי הגירסה החדשה עובדת כראוי. כל השינויים ישולבו כבר בחבילת העדכונים והתיקונים Service Pack 1, שצפויה לצאת ברבעון הראשון של 2008, על פי המשרד.

   

  מיקרוסופט הייתה נתונה בחקירה של הרשות להגבלים עסקיים בארה"ב מאז שנות ה-90' המוקדמות. הממשל האמריקני ומדינות רבות תבעו את החברה בגלל האופן בו ניצלה לרעה את הדומיננטיות שלה בתחום מערכות ההפעלה כדי למחוץ יצרניות של תוכנות אחרות, בהן דפדפן האינטרנט נטסקייפ. המשפט הסתיים בהסדר שנחתם ב-2002, ובו הוסכם, בין השאר, כי מיקרוסופט תקל על חברות מתחרות להריץ תוכנות בסביבת Windows.

   

  רבים מתנאי ההסכם היו אמורים לפוג בחודש נובמבר הקרוב, אך משרד המשפטים קבע כי הפיקוח על כתיבת התיעוד הטכני ותוכנית הרישוי של מיקרוסופט יימשך עד 2009. קבוצת מדינות בראשות קליפורניה פנו לבית המשפט בסוף השבוע, וטענו כי הסרת הפיקוח בחודש נובמבר לא תאפשר לבחון את יישום ההסדר גם על Windows Vista. שימוע בעניין נקבע ל-11 בספטמבר.

   

  בספטמבר צפוי בית משפט באירופה להחליט בערעור מיקרוסופט על הפסיקה נגדה במשפט ההגבלים העסקיים ביבשת. האיחוד האירופי גזר על ענקית התוכנה קנס בשיעור של יותר ממיליארד דולרים, בעקבות פעולות אנטי-תחרותיות נגד יצרניות של תוכנות מתחרות, בהן הנגנים Real ו-Quicktime. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים