שתף קטע נבחר

חברות השיתוף במצוקה: חותרות להבנות עם הספקיות

ספקיות האינטרנט מתמודדות עם הגידול בתעבורת הנתונים ברשתות שלהן באמצעות הגבלות. חברות שיתוף הקבצים החוקיות הקימו קבוצת עבודה במטרה להגיע להבנות איתן

הביקוש הגובר לווידאו מסב כאב ראש לספקיות אינטרנט בכל העולם. בעבר כתבנו כי אם עד כה משתפי הקבצים הפיראטים הם "שנגסו" בפס של ספקיות האינטרנט לחו"ל, בהיקף של 60-70 אחוזים, על פי הערכות, הרי שבשנים האחרונות מצטרפים אליהם שאר הגולשים, הצופים בווידאו באתרי חדשות, ב-YouTube ועוד.

 

חלק מהספקיות, בהן נטוויז'ן ואינטרנט זהב, מתמודדות עם בעיית "שתיית הפס" באמצעות ניתוק או דרישה של תוספת תשלום ממורידים "כבדים". על פי תלונות של מנויי 013 ברק, ספקית זו (ואולי גם אחרות) מתמודדת עם הבעיה באמצעות אפליה לרעה של תעבורת נתוני ה-P2P ביחס לתעבורת מידע אחרת, שמתבטאת ישירות בקצב העברה איטי, טענה שהוכחשה על ידי החברה.

 

גם ספקיות אינטרנט בבריטניה משתמשות בטכניקה הקרויה packet shaping או Traffic shaping, המאפשרת להן לקבוע עדיפות נמוכה לתכני P2P. בשבוע שעבר דווח כי Comcast, ספקית האינטרנט השנייה בגודלה בארה"ב, החלה להגביל את תעבורת הנתונים של BitTorrent. 

 

אתר Wired מדווח, כי במטרה לפתור את הבעיה המחריפה מבחינתן, חלק מחברות שיתוף הקבצים חותרות להגיע להבנות עם ספקיות האינטרנט. לשם כך הן הקימו קבוצת עבודה חדשה בשם P4P. מטרת הקבוצה היא לגבש הסכמות אשר יאפשרו לספקיות לנהל טוב יותר ולבזר את העומסים ברשתות שלהן. הקבוצה מורכבת מספקיות P2P חוקיות כמו BitTorrent, Pando, LimeWire ו-Kontiki, וגם ספקיות כמו Verizon ו-AT&T, ויצרניות חומרה בהן סיסקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצוקה של שיתוף הקבצים מחריפה
מומלצים