שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ספר חדש: רייס סבורה שאבו-מאזן חלש ולא יעיל

  גלן קסלר, כתב "וושינגטון פוסט" שמסקר את מחלקת המדינה, טוען בספר ביוגרפי חדש על מזכירת המדינה כי היא אינה מאמינה בסיכוי להשיג שלום במהלך כהונתו של בוש. הנשיא מצוטט בספר כמי שמגדיר את אבו-מאזן כ"לוזר"

  אחד בפה ואחד בלב: מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, עומלת בימים אלה על ארגונהּ של ועידת השלום הבינלאומית ועל הצגת "אופק מדיני" לפלסטינים. ואולם מחברו של ספר חדש שעוסק ברייס, טוען כי היא חושבת שאבו-מאזן חלש, ושהיא אינה מאמינה בסיכוי להשיג שלום במהלך כהונתו של הנשיא בוש.

   

  בספר ביוגרפי חדש שייצא לחנויות מחרתיים (יום ג'), "אשת הסוד: קונדוליזה רייס ויצירת המורשת של בוש", מביא המחבר גלן קסלר, פרטים חדשים על מה שרייס באמת חושבת על סיכויי השלום.

   

  כמה חודשים לאחר כניסתה לתפקיד מזכירת המדינה בראשית 2005, כינתה רייס את אבו-מאזן "איש נחמד אבל בלתי יעיל", שאינו ראוי להשקעה האמריקנית בו של כסף ואמון. מחבר הספר טוען כי רייס אמרה את הדברים בעת שהיא והנשיא בוש ניסו להציג את אבו-מאזן כחלופה חיובית ליאסר ערפאת השלילי. קסלר - המסקר את מחלקת המדינה בעבור "וושינגטון פוסט" - מביא את ההתייחסות הזו של רייס בעקבות שיחות עם גורמים אנונימיים במחלקת המדינה.

   

  קסלר שסיקר בשנים האחרונות את המהלכים הדיפלומטים האמריקנים במזרח התיכון, מתייחס ל"מפת הדרכים" שהציג הנשיא בוש לפני ארבע שנים כתוכנית לכינון מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. למרות שבמשך השנים המשיכו בוש ורייס לטעון ש"מפת הדרכים" היא התוכנית היחידה לקידום התהליך, מצטט קסלר את רייס כמי שאמרה כבר בתחילת הדרך לבני שיחהּ הישראלים כי "מפת הדרכים היא תוכנית זניחה במקרה הטוב. זה לא עובד". בוש מצוטט בספר כמי שמגדיר את אבו-מאזן כ"לוזר", שעליו הנשיא בוש אינו מוכן לבזבז הון פוליטי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה מסתתר מאחורי החיוכים? רייס ואבו-מאזן
  צילום: איי אף פי
  מומלצים