שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: הבנייה הבדואית גרועה מהמאחזים
  בתגובה להחלטת ועדת השרים שלא לעכב פינוי מאחזים בלתי חוקיים, דורש סגן ראש הממשלה מאולמרט להקים ועדה שתבחן את הבנייה הבלתי חוקית של הפלסטינים בשטחי C - וגם את זו של ערביי הגליל והנגב. ואת מי הוא מציע להעמיד בראש הוועדה? את מחברת דו"ח המאחזים, טליה ששון
  סגן ראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, דורש להקים ועדה חדשה שתבחן את הבנייה הבלתי חוקית בהתיישבות הפלסטינית בשטחי C, הנמצאים באחריות מדינת ישראל. במכתב רשמי שהיפנה אמש (יום א') אל אהוד אולמרט מבקש ליברמן שאותה ועדה תבחן גם את הבנייה הבלתי חוקית בנגב ובגליל.

   

  מכתבו של ליברמן נכתב שעות אחדות לאחר שיו"ר ועדת השרים למאחזים היהודים הלא-חוקיים, המשנה לראש הממשלה חיים רמון, התנגד לתביעה אחרת של ליברמן. רמון קבע שראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל הם הרשאים הבלעדיים לפנות 26 מאחזים בלתי חוקיים ולקבוע את עיתוי המהלך. מדובר במאחזים שהוקמו אחרי 2001, אותם התחייב ראש הממשלה אריאל שרון כלפי האמריקנים לפנות.

   

  הערב כותב ליברמן אל אולמרט: "מדיווחים שונים עולה, כי הבנייה הפלסטינית בשטחי C עולה פי כמה מונים על אותם מאחזים לא מורשים, ובמיוחד מדאיגה תופעת הבנייה הבלתי חוקית לאורך צירים עוקפים ביהודה ובשומרון, המסכנים את חיי התושבים היהודים". עוד טוען ליברמן שהבנייה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב וערביי ישראל בגליל, מחייבת הקמת ועדת שכזאת.

   

  במחלוקת החדשה שבין יו"ר ישראל ביתנו ואנשי ראש הממשלה, אינו מהסס ליברמן להשתמש בקורטוב של ציניות. "הנני סבור, כי בראש הוועדה צריכה לעמוד עו"ד טליה ששון (מחברת דו"ח המאחזים), אשר צברה ניסיון רב כאשר עמדה בראש הוועדה לעניין המאחזים היהודים הבלתי מורשים", כתב לראש הממשלה.

   

  בלשכתו של ליברמן הבהירו הערב שהשר לעניינים אסטרטגיים מצר על כך שאלו הרוצים לפנות את המאחזים על פי עקרון מפת הדרכים, אינם  מאמץ ערכים אחרים שלה. "מתעסקים רק בנושא שנוגע ליהודים, אך לא במלחמה בטרור שהיא סעיף בסיסי שלא טופל. השר אינו רוצה לפגוע בסמכויות ראש הממשלה ושר הביטחון. אין לו כל עניין אישי בסמכויות אהוד ברק. הוא פשוט רוצה להימנע מקרע נוסף בעם, כמו שהיה בהתנתקות או בפינוי עמונה", אמרו בלשכה.

  פורסם לראשונה 02/09/2007 22:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. בניה מסוכנת
  צילום: דנה קופל
  צילום: זום 77
  ששון. הצעה צינית
  צילום: זום 77
  מומלצים