שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקץ לשמועות: מובארק קיים סדרת פגישות
  הנשיא המצרי נפגש היום עם מלך ירדן, שליח הקוורטט לאזור ושר החוץ האיטלקי. בפגישות עלו סוגיות הנוגעות לועידת השלום האזורית הצפויה להיערך בנובמבר. הטלוויזיה המצרית שידרה תמונות של מובראק, ימים אחרי שבמדינה נפוצו שמועות על מצב בריאותו המעורער, כביכול

  ימים ספורים לאחר שהחלה חרושת השמועות סביב בעיות הבריאות כביכול של נשיא מצרים חוסני מובארק, נראה היום (ג') סוף סוף הנשיא מובארק בפומבי. זאת לאחר שקיים שורה של פגישות מדיניות ובראשן עם עבדאללה, מלך ירדן וכן עם שליח הקוורטט לאזור, טוני בלייר.

   

  הטלוויזיה המצרית שידרה הערב תמונות מפגישותיו של נשיא מצרים מהיום. בתמונות, שבימים כתיקונם לא היו זוכות לעניין רב מידי, נראה מובארק כשהוא מקבל את פניו של המלך עבדאללה בשדה התעופה של אלכסנדריה ואחר כך בעת פגישותיו המדיניות עם עבדאללה, בלייר ושר החוץ האיטלקי. לפחות במבט שטחי נראה היה כי המצרים ביקשו להציג "עסקים כרגיל".

   

  מובארק כינס את אורחיו באמון ראס א-תין באלכסנדריה, שם קיים את פגישותיו, שזכו לסיקור נכבד בכלי התקשורת המצרים. סוכנות הידיעות הירדנית, פטרה, דיווחה כי מובארק ועבדאללה דנו בשורה של נושאים מדיניים ובילטראליים ובראשם - תהליך השלום, היחסים בין שתי המדינות ותחומים נוספים.

   

  השניים הביעו את תקוותם כי המאמצים המושקעים לחידוש תהליך השלום במזרח התיכון יביאו לתוצאות אמיתיות ומוחשיות בשטח, במיוחד בכל הקשור להרגעת המצב בין הפלסטינים לישראל, באופן שיאפשר חזרה לשולחן המשא ומתן. השניים הדגישו כי ועידת השלום שאותה מתכננת ארה"ב לקיים בסתיו היא צעד חיובי לקראת הנעתו של תהליך שלום והשגת שלום צודק וכולל שיספק ביטחון ויציבות לאזור.

   

  השניים, שסעדו בארוחת ערב משותפת, הדגישו את החשיבות שבביצוע הכנה טובה לקראת ועידת השלום, באופן שיביא להצלחת הוועידה והשגת תוצאות שיחזקו את הסיכויים לסיים את הסכסוך הפלסטיני-ישראלי ולמצוא פיתרון צודק לבעיה הפלסטינית. כמו כן הביעו שני המנהיגים את תמיכתם בצעדים שנוקטת הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן לבניין מוסדותיה ולהגנה על האינטרסים שלה ועל אחדות העם הפלסטיני. עוד שוחחו השניים על הנושא הלבנוני, על המשבר הפוקד את לבנון וכן המשבר הפוקד את עיראק.

   

  מוקדם יותר, כאמור, נפגש הנשיא מובארק עם שליח הקוורטט במזה"ת, טוני בלייר וכן עם שר החוץ האיטלקי, מאסימו ד'אלמה. במהלך פגישה זו הבהיר הנשיא המצרי כי כישלון ועידת השלום רק יגרום להגברת הזעם, התסכול והקיצוניות באזור. דובר הנשיאות המצרי, סולימאן עואד, אמר בשיחה עם עיתונאים בעקבות הפגישה כי יש להכין היטב את ועידת השלום באופן שיביא להתקדמות משמעותית בתהליך השלום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיוכים עם המלך, היום
  צילום: איי אף פי
  מדברים שלום
  צילום: איי אף פי
  מומלצים