שתף קטע נבחר

מעצרו של מנכ"ל דלק רכב הוארך ב-3 ימים

גיל אגמון נעצר יחד עם סמנכ"ל החברה בחשד למתן שוחד לעובד ציבור בוועדות תכנון ובנייה. עורכי דינם הכחישו את החשדות נגדם: "בסוף הכול יתברר כבלון"

מנכ"ל דלק רכב, גיל אגמון, יישאר במעצר עד יום שישי. כך נקבע היום (ד') בבית השלום ברמלה, בהסכמתם של עורכי דינו של אגמון. בנוסף האריך בית המשפט גם את מעצרו של סמנכ"ל החברה, יורם מזרחי. השניים הכחישו את החשדות נגדם. העובד לשעבר, צבי שייזינגר, שחשוד בניסיון סחיטה של מנהלי החברה, נשלח למעצר בית.

 

המשטרה חושדת שלפני כמה שנים ביקשה דלק רכב להקים מתחם לוגיסטי סמוך למושב ניר צבי שבשפלה. על-פי החשד, שייזינגר היה הפרוייקטור של החברה והוא דאג לאישורי הבנייה. חוקרי המשטרה חושדים כי שייזינגר קיבל כספים מהחברה בהוראת אגמון ומזרחי ושבאמצעותם הוא שילם כספי שוחד על מנת לקבל את אישורי הבנייה גם במקומות שהיו בהם חריגות.

 

מנגד טענו באי כוחם של החשודים כי נושא פרויקט הבנייה בסמוך למושב ניר צבי, נבדק בעבר בוועדת הערער המחוזית לתכנון ובנייה ואושר על ידה.

 

עו"ד דן בן נר, המייצג את דלק רכב, אמר בדיון: "אני לא יודע על איזה שוחד מדברים במשטרה, שכן כל הפרויקט אושר בנוהל המקובל על ידי ועדת ערער המחוזית. שוחד נותנים על דברים לא כשרים. צריך לזכור שמדובר בפרויקט שמשתרע על 64 דונם, שבו נבנה כל המערך הלוגיסטי. גם שייזינגר היה פרויקטור במיזם של 50 מיליון דולר והוא קיבל בהתאם לכך שכר. הסכמנו למעצר על מנת לאפשר למשטרה לסיים את החקירה שלה. בסוף הכול יתברר כבלון".

 

עו"ד גיורא אדרת המייצג את אגמון: "מרשי - לאחר התלבטויות ובלב כבד - החליט לתת הסכמתו להארכת מעצרו עד ליום ו', בתקווה שהתקופה תקוצר עם מיצוי החקירה. ההחלטה נבעה מהרצון לאפשר למשטרה לקדם את החקירה, על מנת שגרסתו וחפותו שלו, של הסמנכ"ל ושל החברה יחשפו בהקדם האפשרי ותוסר העננה הכבדה שנמצאת מעל ראשיהם עקב הבקשה ועקב הפרסומים. זה היה השיקול כאשר קיימת הכחשה מלאה של כל החשדות כלפיו, כאשר ניתנה גרסה מלאה. ותקוותו של החשוד גיל אגמון, שהעניין יסתיים מהר ככל הניתן וחפותו תצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיל אגמון. מכחיש
צילום: אבי מועלם
יורם מזרחי בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
צבי שייזינגר. למעצר בית
צילום: אבי מועלם
מומלצים