שתף קטע נבחר

בלוקבאסטר ישראל מקימה שירות הורדות באינטרנט

בראיון ל-ynet אישר יושב ראש בלוקבאסטר ישראל עופר לוי, כי עד סוף השנה יוקם שירות מקוון להשכרה ורכישה של סרטים באבחנה גבוהה (HD). ההערכה כי מחירי השכרה יהיו דומים לאלה בספריות. לוי: "אנחנו רוצים להציע אלטרנטיבה אמינה וחוקית לפיראטיות"

חברת בלוקבאסטר ישראל, המפעילה רשת ספריות להשכרת סרטים ומשחקי מחשב, מתכננת לפתוח עד סוף השנה שירות הדומה לשירותים מקוונים להורדות סרטים בנוסח Movielink ו-CinemaNow האמריקנים. השירות יציע סרטים באבחנה גבוהה (HD) להשכרה וצפייה על גבי המחשב, או לרכישה מלאה וצריבה על מנת לצפות בסרט על מכשיר ה-DVD הביתי.

 

בראיון ל-ynet אמר עופר לוי, יושב ראש בלוקבאסטר ישראל, כי במקור רצתה הרשת לספק שירות IPTV (טלוויזיה בפרוטוקול IP), אך נתקלה בקשיים רגולטוריים רבים מול משרד התקשורת.

 

לאחרונה קיבלה הרשת רישיון לניסוי טכנולוגי בשיתוף עם חברת אורקה המפתחת פתרונות IPTV, לשירות משולב של IPTV ו-WebTV, שיכלול הזרמת וידאו ו-VOD בדחיפה למחשבים ולממירי טלוויזיה (STB), ויהיה זמין בתחילת 2008. אך במקביל, החליטה להקים את השירות המקוון כפתרון ביניים. לוי גם מציין את המאבק המוצלח, שהביא לאחרונה לשינוי בחוק התקשורת, ואפשר לחברתו ולחברות אחרות, לספק שירותי VOD על גבי תשתית בזק.

 

אלטרנטיבה חוקית 

יו"ר בלוקבאסטר רואה את השירות כשירות משלים למנויי בלוקבאסטר: מנוי הרשת יוכל להחליט, האם ברצונו לגשת למכשיר וידאומט או לספריה הקרובה או להוריד את הסרט ישירות למחשב שלו. הוא מודע לכך שהתחרות כבר קיימת, בדמות הורדות הסרטים הפיראטיות. "אנחנו רוצים להציע אלטרנטיבה חוקית ואמינה לפיראטיות. אנחנו רוצים שלקוח של בלוקבאסטר יוכל לבחור".

 

לוי מסביר כי שירותים דומים בעולם, דוגמת Movielink האמריקנית (שנרכשה לפני כחודש בידי רשת האם, בלוקבאסטר העולמית), אינם רווחיים וכרגע עדיין מסובסדים. "כדי לתת תוכן טוב, אתה צריך לסבסד אותו", אומר לוי. הוא מעריך כי מחירי ההשכרה, יהיו דומים לאלה שבספריות. אך גם צופה כי יהיו מבצעי הוזלות על הורדות של סרטים ישנים יותר, בדומה לחנויות בחו"ל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלוקבאסטר. בקרוב גם במחשב
מומלצים