שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הליגה הערבית: פינוי התנחלויות - תנאי למו"מ
  מזכ"ל הליגה הערבית אמר בכנס בינ"ל באיטליה כי "הכול צריך להיות על השולחן, ירושלים, פליטים, גבולות וסידורי ביטחון". הנשיא פרס שדיבר באותו כינוס: אולמרט ואבו מאזן צריכים לקיים משא ומתן כפול - מול הצד השני ומול עמם

  מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, תובע פינוי התנחלויות כחלק מההתקדמות במשא ומתן לשלום. מוסא דיבר בצהריים (ו') על במה אחת עם נשיא המדינה, שמעון פרס, ב"כנס אמבוריזיטי" באיטליה: "הכול צריך להיות על השולחן. ירושלים, פליטים, גבולות וסידורי ביטחון וכמובן נורמליזציה מלאה עם ישראל, אך קודם לכל פינוי התנחלויות".

    

  מזכ"ל הליגה הערבית אמר עוד בנאומו שהליגה מקבלת בברכה את יוזמת בוש למפגש הבינלאומי בנובמבר בוושינגטון. "על השולחן מונחת גם היוזמה שלנו. אנו מצפים להישגים טובים בפסגה הקרובה, אך אנו צריכים להיות בטוחים בכוונותיה של ישראל. ההתנחלויות ממשיכות להתרחב ולהיבנות. יש לנו תקוות מיוזמת בוש והיוזמה הערבית, אך לא ניתן מתנה לפני שנקבל משהו בתמורה", אמר.

   

  עם סיום נאומו ברך אותו פרס והחמיא לנאומו המצוין. פרס אמר בנאומו שפניה של ישראל תמיד לשלום ולא למלחמה. "ישראל עשתה שלום עם מצרים ועם ירדן ועתה מתקיימים ניסיונות רציניים ביותר בין שני המנהיגים, ראש ממשלת ישראל אולמרט ויו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן כדי להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים", אמר הנשיא.

   

  פרס אמר עוד בנאומו שמשא המתן בין השניים מורכב ומחירי השלום כבדים וקשים "כל אחד מהם צריך לקיים משא ומתן כפול הן עם הצד השני והן עם העם שלו. הבעיה המרכזית של המזה"ת והעולם כולו היא אחמדי-נג'אד. היום יש סיכוי שאירופה וארה"ב יעמדו חזית אחת נגד איראן", אמר. פרס התייחס גם לסוגיית עזה ואמר שאין בכוונת ישראל לבצע ענישה קולקטיבית כלפי אזרחי הרצועה.

   

  "החמאס והאמברגו הכלכלי הם בעיה פלסטינית פנימית. העולם חייב להבין שהחמאס הוא זרוע של שלטון האייטולות באיראן. הוא יורה טילים כל העת על ישראל, הוא פוגע בילדינו ובאזרחינו. לישראל אין ברירה. היא חייבת להגיב על הירי לעבר ילדיה, היא חייבת לשמור על הביטחון שלה, בזה לא יהיו פשרות", אמר פרס שקרא לראשי המדינות והחברות המשתתפים בכנס באיטליה להשקיע סכומי כסף גדולים ב"עמק השלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מוסא. לפנות התנחלויות
  צילום: איי פי
  פרס. פנינו לשלום
  צילום: לע"מ
  מומלצים