שתף קטע נבחר

בדקנו: תוכנה למניעת ריגול SpywareBlaster

תוכנת SpywareBlaster תמנע כניסה של תוכנות ריגול למחשב וגם תדע לשחזר את חלונות למצבה המקורי לאחר פגיעה

האינטרנט, אם עוד לא גיליתם, יכול להיות מקום מסוכן. אתרים תמימים למראה מחדירים למחשב שלכם "עוגיות" (קובצי Cookie) כדי להפציץ אתכם בפרסומות. אתרים אחרים ישתילו במחשב שלכם תוכנות לא רצויות ואפילו ישתלטו לכם על הדפדפן.

 

רוב התוכנות שמציעות פתרונות שונים לתוכנות ריגול ולשאר מזיקים נוצרו מתוך ההנחה שלא תצליחו להתחמק מפגיעה. התוכנות יסרקו את המחשב, יאתרו את התוכנות שהתנחלו בו ללא השגחתכם וימגרו אותן, אבל הן בדרך כלל לא ימנעו את הפגיעה הבאה.

 

הגנה מתופקים מבחוץ

כאן נכנסת לתמונה ‭.Blaster Spyware‬ התוכנה פועלת על העיקרון ההפוך בדיוק - היא לא תציע לכם כלים להתמודד עם מטרדים שכבר נמצאים במחשב, אבל היא מציעה כמה אפשרויות להגנה ולפעולה מונעת נגד תוכנות ריגול, תוכנות פרסום שונות והזן הגרוע ביותר: תוכנות ש"חוטפות" את הדפדפן שלכם ומגדירות דף בית חדש שממנו לא תצליחו להשתחרר.

 

לאחר הפעלת התוכנה אפשר לבחור בשתי אפשרויות: הראשונה, לסמוך לחלוטין על התוכנה ופשוט לבחור במסך הראשי את הדפדפן בו אתם משתמשים. התוכנה כבר תפעיל את ההגנות הדרושות. האפשרות השנייה היא לבחור ידנית, ברשימה של כל דפדפן, באיזו הגנה אתם מעוניינים - אם בהתקנת יישומי ActiveX לא רצויים ב-Internet Explorer או במניעת קבצי "עוגיות" ב-Explorer וב-Firefox. התוכנה מציעה גם להגביל ב-Explorer את פעילותם של אתרים שמשתילים את אותן "עוגיות" ונמצאים ברשימה השחורה שלה.

 

בכל סוג הגנה שכזה אפשר לבחור אוטומטית את כל רשימת האתרים המסוכנים המומלצת, או לסמן ידנית את האתרים להם נד־ רשת הגנה מיוחדת. גם כאן אפשר לסמוך על התוכנה - האתרים שמו־ צעים לא נכנסו ל"רשימה השחורה" בתמימות, ובמקרה הגרוע ביותר תמיד ניתן לבטל את הפעולה.

 

אם אתם מעוניינים להעלים פרסומות, התוכנה מציעה צעד קצת קיצוני: חסימה מוחלטת של תצוגת פלאש ב-Explorer. הבעיה היא שאתרים רבים מציעים בעזרת פלאש סרטונים, וידאו או חלונות עם מידע מתחלף כמו חלונות מבזקים. בכל מקרה, ההחלטה בידכם.

 

חלשה מול מתקפות

החיסרון היחיד של ‭Blaster Spyware‬ הוא העובדה שהיא חלשה במקרה של מתקפה. התוכנה מסוגלת רק לשחזר את המערכת שלכם להגדרות ששמרתם מראש.  

 

כדי להישאר עם היד על הדופק מומלץ מדי פעם להוריד את ההגדרות והרשימות העדכניות של התוכנה. תמורת פרטי כרטיס האשראי שלכם ותשלום של 10 דולר לשנה, תוכלו לקבל עדכון אוטומטי גם של ההגדרות והרשימות הללו.

 

SpywareBlaster

מחיר: חינם, 10 דולר לשנה עבור עדכונים אוטומטיים

דרישות מערכת: Windows 95 ומעלה, לא כולל Vista. 

 

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים