שתף קטע נבחר

מהיום: חצי מחיר לסטודנטים בתחבורה ציבורית

סטודנטים המשתמשים בתחבורה ציבורית יזכו מעתה להנחה משמעותית של 50 אחוז בעלות הנסיעה, כך אישר היום שר האוצר. "ההנחה תקל על הסטודנטים ובמקביל תעודד את הנסיעה בתחבורה ציבורית", אמר בר-און

שר האוצר, רוני בר-און אישר היום (ב') את השתתפות המדינה בתעריפי הנסיעה בתחבורה ציבורית עבור סטודנטים. השתתפות זו תעניק לסטודנטים הנחה של עד 50 אחוזים מהמחיר הקיים. על-פי היוזמה, סטודנטים הלומדים במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה יזכו להנחה בנסיעתם באזור עירוני ואזור מרחבי (מטרופולין) בחברות "אגד", "דן", "מטרו דן" ו"קווים".

 

"החלטה זו מקדמת את נושא החינוך וההשכלה הגבוהה, אותו הציבה הממשלה בראש סדר העדיפויות שלה", אמר הערב שר האוצר. "ההנחה תקל על הסטודנטים ותביא לחסכון משמעותי בהוצאותיהם, ובמקביל תצטרף לשורת הצעדים עליהם החליטה הממשלה לעידוד הנסיעה בתחבורה ציבורית". 

 

הסטודנטים יוכלו מצדם לבחור אם לרכוש כרטיס עבור סמסטר בודד (חמישה חודשים) או כרטיס שנתי כולל. הכרטיס הסמסטריאלי יגלם שיעור הנחה של 45 אחוזים ממחירו של כרטיס "חודשי חופשי", ואילו הכרטיס השנתי יגלם הנחה של 50 אחוזים.

 

עלות השתתפות המדינה בתעריפי הנסיעה צפויה לעמוד על למעלה מ-20 מיליון שקלים, כאשר המקור התקציבי למימון ההנחה יהיה על חשבון ההפחתה הצפויה בתעריפי התחבורה הציבורית, מתוקף החלטת הממשלה (מס' 2238) מיום ה- 12.8.2007, לבטל את יחידת האבטחה בתחבורה הציבורית.

 

רשימת מחירי כרטיסי הסטודנט בחברות:

• כרטיס עירוני בגוש דן (חברת דן) – סמסטריאלי: 528 שקלים, שנתי: 1152 שקלים במקום 2304 שקלים.

• כרטיס מרחבי גוש דן (חברת דן) – סמסטריאלי: 687.5 שקלים, שנתי: 1500 שקלים במקום 3000 שקלים.

• כרטיס עירוני ירושלים או חיפה - (אגד)- סמסטריאלי: 594 שקלים, שנתי: 1296 שקלים במקום 2592 שקלים.

• כרטיס מרחבי ירושלים – סמסטריאלי: 773 שקלים, שנתי: 1686 שקלים במקום 3372 שקלים.

• כרטיס מרחבי חיפה - סמסטריאלי: 743 שקלים, שנתי: 1620 שקלים במקום 3240 שקלים.

• הנחה דומה תינתן גם בבאר שבע.

 

עוד נמסר כי סטודנט שירכוש כרטיס מרחבי יוכל להשתמש בו גם באזור העירוני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עידוד לשימוש בתחבורה הציבורית
מומלצים