שתף קטע נבחר

עלו ברשת - שוטרות בביקיני

אתר תנועת העבודה, תוכנה לצמצום תמונה בלי איבוד מידע, רשת חברתית למוזיקאים, אצבעות חבובות, ואיך מרגיש תינוק הנשכח ברכב סגור

הפייבוריט: זום-זום  

אחסון ושמירה של תמונות הם אחד מיתרונותיה הנפלאים של הרשת, וההורים המיילדים של האופציה לנהל ברשת את מאגר התמונות המשפחתי – ולהפיק מתוכו את אלבום התמונות המבוקש לכל אירוע ולכל בן משפחה, לפי בחירתנו. את האלבומים המוכנים ניתן לשגר ישירות להדפסה, ולקבל בדואר חוזר את מספר העותקים המבוקש מהאלבום הרלוונטי. בשוק פעילים כבר כמה אתרים מובילים, המציעים תוכנות חינם לניהול אלבומים, ופעילותם ממומנת אך ורק מהאלבומים המודפסים.

 

למדף הצר ממילא של התוכנות להפקת אלבומים הצטרף בשבוע שעבר גם "זום-זום", אתר המציע להורדה תוכנת חינם חדשה מן הז'אנר הזה, אבל עם חידוש מהותי: שליטה מלאה של המשתמש על כל מרכיבי העיצוב והביצוע של האלבומים המבוקשים, בממשק פשוט וידידותי שישרת גם את מי שאין לו הכשרה או ביטחון עצמי בהפעלת תוכנות גרפיות. זאת, בשונה מרוב התוכנות האחרות, שמאלצות את המשתמש לבחור מתוך סדרה של תבניות קבועות, להתפשר על שער בעיצוב שינו בהכרח מתאים, או לנסות ולהתאים את התמונות והתכנים שלו לעיצוב המוכן של כפולות העמודים והמרכיבים האחרים.

 

ב"זום-זום" אפשר להפוך להגדיל ולהקטין תמונות, לשנות טקסטים ופונטים, להפוך תמונה לרקע, לשלב את התמונה הנבחרת בתוך תמונת הרקע, ועוד אפקטים רבים אחרים שאותם אפשר ללמוד במצגת הברורה שבאתר (תחת "מה הסוד שלנו?"). גם מחיר האלבומים המודפסים תחרותי מאוד – מ-99 שקלים ל-16 עמודים בכריכה רכה ועד 249 שקלים ל-64 עמודים בכריכה קשה + 50 שקלים הנחה על האלבום הראשון. יפה.

 

צל"ש: עבודה מצוינת 

חוקרים רבים תרמו מאמרים ומידע אקדמי, ד"ר אביגיל פז-ישעיהו חקרה, אספה, ערכה וכתבה, נאורה שם-שאול הוותיקה בנתה והקימה, וכך זכינו באתר היפהפה החדש שמציג את התפתחותה של תנועת העבודה מאז הקמתה בראשית המאה ה-20, ועד המהפך הגדול של 1977.

 

האתר אינו פוליטי, ועל כן אינו עוסק במפלגת העבודה של ימינו, אלא מגיש מאגר ענק של תכנים על תולדותיה וההיסטוריה של התנועה ברבדים שונים – כלכלי ומדיני, וגם רעיוני, חברתי ותרבותי. האתר הוא מאגר אנציקלופדי מרשים: יש בו מילון מושגים עשיר, לקסיקון של דמויות המפתח בתולדות התנועה, וכן גלריות רבות לתמונות, כרזות, מפות ומסמכים מקוריים, שהופכים את העיון בו למרתק ואינסופי.

 

השימושיה 

כמה אתרים ושירותים יעילים שכדאי להכיר

 

לתמיד – מאגר זיכרון חדש לקרובים וחברים שהלכו לעולמם מציע הקמה של אתר הנצחה זמני לשבועיים – חינם. בזמן הזה ניתן להוסיף תנחומים, תמונות, סיפורים לזכר המנוח, וטקסטים אחרים. שמירת האתר פעיל לתמיד כרוכה בתשלום חד פעמי של 99 ש'. המערכת באתר מאפשרת ניהול של קהילת האבלים, ומייצרת רשימת תפוצה במייל וב-SMS לעדכון על מועדי אזכרות בעתיד.

 

צמצם תמונה – התוכנה החדשה והמהפכנית הזו לעיבוד תמונות עונה לשם הסובך "סים קארווינג אימג' ריסייזינג", היא פיתוח של שני חוקרים ישראלים – אריאל שמיר ושי אבידן – והיא מאפשרת להצר או להרחיב תמונות מבלי להשמיט פרטים או מידע, ומבלי לפגוע בפרופורציות של האלמנטים השונים הנראים בתמונה. סרט ההדרכה הזה מציג את יתרונותיה הרבים של התוכנה החדשה. (שלחה: נועה בן שבת).

 

אנטי וירוס מקוון – באתר המשודרג של פנדה, חברה לייצור והפצה של תוכנות אנטי וירוס, אפשר להפעיל את ה"נאנו-סקאן" – בדיקה מקוונת של וירוסים על גבי המחשב האישי שלכם. הבדיקה מתאפשרת גם אצל משתמש שאין לו תוכנת אנטי-וירוס כלשהי. היתרון של פנדה הוא השירות העדכני וההיקפים: האנטי-וירוס המקוון מאפשר זיהוי של יותר ממיליון וחצי קודים זדוניים, בהם גם נדירים במיוחד, שלא נכללים בתוכנת אנטי-וירוס לשימוש ביתי.

 

בכל זאת הגענו – עוד רשת חברתית הצטרפה למרחב המקוון שלנו, הפעם למוזיקאים ישראלים בלבד, ובמטרה מוצהרת לשמש ככלי לשיווק ולקידום ההזדמנויות המקצועיות שלהם בעולם. המתכונת מוכרת מכל רשת חברתית, אולם החברים מתבקשים להעלות דווקא את קובצי המוזיקה המקוריים שיצרו. החברה המפעילה מנסה להצמיד גם רציונל אידיאולוגי לעניין, וטוענת שככל שיירשמו לאתר יותר מוזיקאים ישראלים – יוכלו זרים ועמי העולם ללמוד ולקבל מהתרבות היהודית והישראלית.

 

זולו פתוח – "זולו" (לא לבלבל עם הפורטל באותו שם - www.zooloo.co.il) הוא שמו של אתר תמיכה חדש לעוסקים בהקמת אתרים בסביבת קוד פתוח. הוא הוקם כיוזמה של הפעילים המרכזיים בזירה הזו, מציג מאמרים ומדריכים על תוכנות קוד פתוח ותוכנות חופשיות, ומיועד בעיקר לצעירים.

 

המדליקיה

כמה כתובות ואתרים חביבים במיוחד

 

האצבעות של לג'ו – האמן ההולנדי לג'ו משתמש אך ורק באצבעות ידיו כדי ליצור מערכוני חבובות מצליחים ומופע נודד, אותו הוא מכנה "קברט ידיים". האצבעות של לג'ו הן בובות, אליהן הוא מצמיד אביזרים זעירים ומצחיקים. האתר שלו מציג את האמנות המוזרה הזו בתמונות ובקטעי וידאו, ומאפשר לעקוב אחר לוח ההופעות העמוס שלו. האתר רב לשוני ועל כן יש לבחור באנגלית בעמוד הבית (למטה משמאל), ואח"כ באופציית הווידאו, על מנת לצפות בסרטונים החינניים. (שלח: איתן כספי).

 

מפעל המקרוני – אתר יפה שמציג את 11 השירים בדיסק "כל התשובות נכונות" של הרכב המוזיקה הישראלי "מקרוני פבריקה".

 

הכפל את ציורך – אפליקציה קטנה וחמודה, שמכפילה ומניעה כל קו שתוסיפו למסך, ובכך יוצרת ציורים יפהפיים. (שלח: איתן כספי)

 

סלבים קטנים – נסו את כוחכם בפתרון השעשועון החשוב הזה, המציג כמה עשרות תמונות של ילדים חמודים, ותוהה אם תוכלו לזהות לאיזו מפלצת רייטינג וכסף הם התפתחו עם השנים. (שלח: עמית פל).

 

חדש בטיוב

מקבץ מהסרטונים המצחיקים והמעניינים ביותר באתרי שיתוף הווידאו בארץ ובעולם:

 

איש אחד, שתי גיטרות – הצגנו כאן לפני כמה שבועות שני בחורים שפורטים ביחד על גיטרה אחת, וכעת הכירו נא את רודני בראניגן, שיודע לפרוט בשתי גיטרות בו-זמנית. (שלח: ליאור אבידב).

 

כלב אחד, שתי רגליים – לא מצחיק, אבל די מדהים: לכלב הציד הזה יש רק שתי רגליים, אחת קדמית ואחת אחורית, וזה לא מפריע לו להתרוצץ ולרוץ כמו כל כלב ציד. (שלחה: סמדר).

 

איש אחד, הרבה גלגלים – וזה "באגי רולינג", ספורט חדש ומטורלל לגמרי, מוטציה של רולרבליידס. ה"באגי-רולרס" חונטים עצמם בחליפת גלישה שאליה מחוברות גלגיליות (ברגליים, בברכיים, בחזה ובזרועות), נשכבים על הכביש ומחליקים במהירות מטורפת במדרונות, כמו שעושה בסרטון הזה הצרפתי ז'אן איב בלונדיו. (שלח: איתן כספי).

 

סכנה כמקצוע – ואם כבר צרפתים מסוכנים: הנה סרטון אודישן ישן של סיריל רפאלי, צרפתי נאה בן 32, שמתעופף מגגות, מתרסק אל קירות, קופץ מגבהים, ועושה דברים כה נועזים, שחרף הפרנסה הנאה שהם מקנים לו, מסכנים מאוד את הסיכוי שלו למצוא אישה נחמדה שגם תסכים לעיסוק המטורף שלו. אם אתם קוראים צרפתית - יש לו גם אתר משלו.

 

שיחה מגאנה – וזה קטע לספר לחבר'ה: מירון ארונוביץ מ-ONE מנסה להקריא מבזק חדשות ספורט, מגיע למילים "שיחה מגאנה", משתולל מצחוק, ולא מצליח להשלים את ההקלטה.

 

ביקיני בנדיטס – זה נראה ונשמע כמו מתיחה: בניסיון נואש לחנך את ציבור הנהגים הדני לנסוע לאט יותר בכבישים עירוניים, גויסה למשימה חבורת נערות יפהפיות, שמוצבות בנקודות אסטרטגיות, מניפות תמרור המציג את המהירות המותרת, וגומלות לנהגים הממושמעים בהפתעה גדולה. שתיים אפילו.

 

זה תלוי – פרסומת מדליקה: שני גברים רוחצים במקלחת משותפת, אחד מציץ דרך חור בקיר למקלחת הנשים, והשני מחפש מקום לתלות את השמפו...

 

יגאל נכנס למלכודת – ובפינת הקטע הטיפשי והמיותר ביותר השבוע מתארח (שוב) מיודענו יגאל צור, בדרך כלל עיתונאי אמיץ ואיש מקסים, ששריטת ה"ג'ק-אסס" שלו מדרבנת אותו לבצע מעשים מופרכים ואידיוטים מול המצלמות. הפעם החליט צור להמחיש על בשרו כיצד מרגיש תינוק שנשכח ברכב סגור, בחום הקיץ שלנו. החוויה שהוא עובר מפחידה, ומצמרר לחשוב על המוות הנורא הצפוי לתינוק שנשכח כך. צור מצליח לשרוד דקות ארוכות, אבל מחנק קשה וחום של יותר מ-70 מעלות שוברים אותו, ומאלצים אותו להימלט בפיק ברכיים מהמלכודת הלוהטת.

 

ייתכן כי חלק מהקישורים לא יהיו זמינים בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים