שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי דחה את ערעור מיקרוסופט

בית הדין אישר את רוב הפסיקה הקודמת בנושא, אשר חייבה את מיקרוסופט לשלם קנס בשיעור של יותר ממיליארד דולרים, לאחר שנקבע כי ניצלה לרעה את מעמדה בתחום מערכות ההפעלה

הפסד כואב למיקרוסופט: בית דין של האיחוד האירופי דחה היום (ב') את הערעור של ענקית התוכנה על פסק הדין שהתקבל נגדה באיחוד בשנת 2004.

 

הרכב של 13 שופטים בבית הדין בלוקסמבורג אישררו את רוב סעיפי הפסיקה הקודמת בנושא, אשר חייבה את מיקרוסופט לשלם קנס כבד בסכום כולל של כ-690 מיליון דולרים.

 

הערכאה הראשונה של האיחוד האירופי דחתה את רוב ההשגות המשמעותיות בערעור של מיקרוסופט, והפכה רק החלטה אחת של הנציבות האירופית למנות אפוטרופוס שישגיח מקרוב על מיקרוסופט. מדובר בהחלטה המורה על הקמת גוף מעקב על מנת לוודא כי מיקרוסופט מיישמת אחת מהסנקציות שהוטלו עליה.

 

בחודש דצמבר 2004, פסק האיחוד האירופי נגד הערעור של מיקרוסופט על הפסיקה שקבעה כי הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים ביבשת. בית המשפט קבע, כי החברה ניצלה לרעה את מעמדה בתחום מערכות הפעלה למחשבים אישיים, בו היא אוחזת בנתח שוק של כ-95 אחוזים, כדי להשתלט על שווקים נוספים תוך פגיעה במתחרות קטנות.

 

נוסף על כך, מיקרוסופט תאלץ לשלם קנס נוסף בסכום של 388 מיליון דולרים, שהטיל עליה בית המשפט באירופה בשנה שעברה לאחר שקבע כי החברה לא עמדה בפסיקת בית המשפט.

 

מלבד הקנס, מיקרוסופט חויבה למסור מידע טכני למתחרות אשר יאפשר להן להתאים את התוכנות שלהן לסביבת Windows, ולהציע גירסה של Windows ללא תוכנת נגן המדיה Windows Media Player.

 

מיקרוסופט מסרה היום כי עדיין לא החליטה אם לערער על הפסיקה. "עלינו ללמוד את הפסיקה לפני שנקבל החלטה", מסר בראד סמית, היועץ המשפטי של החברה.

 

נשיא הנציבות האירופית, חוזה מנואל בארוסו, אמר כי הפסיקה היא ניצחון למדיניות הרגולטורית של האיחוד האירופי, המגנה על זכויות הצרכנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים