שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רפואה סינית לילד? כדאי שקודם תאבחנו את הרופא
  רפואה סינית היא כמו סינית בשבילכם? בכל זאת, כדאי שתהיו עירניים כשאתם בוחרים מטפל לילד שלכם. בעזרת כמה טיפים חשובים, תוכלו להבין - כבר משלב התשאול הראשוני - האם מדובר במטפל רציני ומקצועי

  החלטתם לקחת את ילדכם לטיפול אצל מטפל ברפואה סינית? עליכם לברר מהי הכשרתו של המטפל ולוודא כי לפני תחילת הטיפול מתבצע תשאול מקצועי המהווה בסיס לטיפול. מה הקשר בין דלקות אוזניים חוזרות ונשנות להרגלי תזונה? מה הקשר בין ילד מופנם לאסטמה וקשיי נשימה? מה הקשר בין בריחת שתן אצל ילדים לבין תסכולים ופחדים?

   

  הרפואה הסינית הקלאסית בוחנת את האדם על כל חלקיו – הפיזיים, הרגשיים והמנטאליים, וכן את תנאי המרחב בהם הוא נע וחי. על מנת להגיע לאבחנה טיפולית מקיפה ומדויקת, ולהבין מהו שורש הבעיה בילד הגורם להופעת התסמין - המטפל ברפואה סינית קלאסית מקשיב ובוחן את כל שהוזכר לעיל ומתוך הידע הנלמד ומגדיר תהליך טיפולי בהתאם לנמצא.

   

  תשאול מקדים יהווה עבורכם מדד ראשוני לטיב ומקצועיות המטפל. רוני ספיר, המנהל האקדמי של "מזרח מערב - המרכז לרפואה סינית קלאסית", מסביר מהן השאלות הבסיסיות המקדימות לכל טיפול בילדים:

   

  • שלב ההיריון והלידה (לידה רגילה, לידה קיסרית, היפוך עובר, מצוקה בעת לידה וכו').

   

  • מהם הרגלי האכילה והתזונה של הילד?

   

  • מהם הרגלי השינה והקימה של הילד?

   

  • מהו סדר יומו הכללי של הילד (נמצא בגן עד שעה, סבתא מוציאה מהגן וכו')?

   

  • מהם קווי האופי הכלליים של הילד (שמח בדרך כלל, מופנם, ביישן, כועס הרבה וכו')?

   

  • האם הילד פעיל בחוגי העשרה ופעילות נוספת (חוג התעמלות לפעוטות, קראטה, שעת סיפור וכו')?

   

  • האם הילד עבר טיפול אישי נוסף, כגון קלינאית תקשורת, טיפול פסיכולוגי, פיזיותרפיה וכו'.

   

  • הסיבה בגינה הגעתם לקליניקה – תלונה עיקרית.

   

  • מהי ההיסטוריה רפואית של הילד והאם הוא צורך טיפול תרופתי קבוע?

   

  מדוע על המטפל לדעת מהם הרגלי האכילה והתזונה של הילד ומהו סדר יומו? ספיר מסביר כי התשובה לרוב בעיות הבריאות שלנו ושל ילדנו מצויות בהרגלי התזונה וסדר יומנו. על המטפל להכיר את סגנון חייו ואופיו של הילד טרם ההחלטה על אופן הטיפול בו.

   

  הרפואה הסינית מבדילה בין אדם לאדם ולכל אחד "נתפר" טיפול שונה התואם את סגנון חייו ואופיו. על המטפל לברר מראש פרטים אלו. החלטה על מתן טיפול בהעדר פרטים אלו תחשב ללא מקצועית ועל ההורה לראות בה נורת אזהרה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים