שתף קטע נבחר

נאחזים באוויר

13 טייסים מהמובילים שבטייסי הכדורים הפורחים בעולם יגיעו לפסטיבל. בואו להכיר חמישה מהם, וגם את הנציג המעופף הישראלי

פסטיבל יטבתה לכדורים פורחים יארח 13 טייסים מהמובילים בעולם שיגיעו לארץ עם הכדורים שלהם. אלה הם הסיפורים והכדורים של חמישה מהם.

 

רון פרושר - טס בכדורים פורחים מ-1984. הוא התאהב בכדור הפורח עד כדי כך שפתח חברה להטסת כדורים פורחים. בנוסף, השתתף עם הכדורים שלו בתוכנית טלוויזיה ובסרטים רבים, ביניהם הסרט " Steal Big/ Steal Little” בכיכובו של אנדי גרסיה. כיום הוא מנהל חברה שמטיסה כדורים פורחים באירועים שונים ברחבי העולם.


הכדור של רון פרושר

 

כריס וסו דייויס - בעל ואישה בעלי ניסיון של יותר מ-1,600 שעות טיסה בכדור פורח. טסו במקומות רבים ומעניינים כמו מרוקו, בורמה, תאילנד והפיליפינים.


הבלון של בני הזוג דיוויס

 

דון סקולי - מטיס כדורים פורחים מ-1994. טס בפסטיבלי כדורים פורחים ברחבי העולם. מאוד אוהב את ההרפתקה והאלמנט ההיסטורי שבטיסה בכדור פורח.


הכדור של דון סקולי 

 

קנת ג'י ברנז - טס בבלונים פורחים מאז ימי הקולג'. טס מעל מקומות רבים בעולם, ביניהם ארה"ב, אנגליה, דרום אמריקה ועוד. אחד המקומות האהובים עליו לטיסה בכדור פורח הם הרי הרוקי ולדעתו כל אחד חייב לעצמו טיסה בכדור פורח מעל הפירמידות במצרים.


הכדור של קנת ג'י ברנז 

 

ביל וודהד - בעל נסיון של יותר מ-28 שנה בהטסת כדורים פורחים. טס מעל 1,000 שעות בכדור פורח והספיק לעבור 108,000 ק"מ. בילה שנה שלמה בקניה בעריכת ניסיונות טיסה שונים והפרחת בלונים עבור סרט יפני.

 

להפריח אמונות תפלות

"הפסטיבל הזה הוא הגשמת חזון בשבילי שהמטרה שלו היא לפתח את הספורט, לקדם את הנושא, ולהעלות את המודעות בישראל. וגם להפריח כל מיני אמונות תפילות בנושא", אומר מורן איצקוביץ' מי שאחראי על הפן התעופתי של הפסטיבל. "המטרה של הפסטיבל הזה היא להפוך את תחום הכדורים הפורחים למשהו מוכר ורציני".

 

מה תפקידך בפסטיבל?

 

"אני המנהל המקצועי של האירוע, אני אחראי על כל הפן התעופתי, על כל נושא איתור הצוותים מחו"ל והבתאם לארץ. חלקם חברים שלי. אני גם דואג לאישורי הכניסה, רישוי אווירי ואישורי ייבוא".

 

מתי התחלת לעסוק בתחום?

 

"ב-2003 היה לי חלום בלילה על כדור פורח, ומאז אני בתחום. עשיתי רישיון טייס פרטי ולאחר מכן רשיון טייס מסחרי על מנת לעסוק בזה. יש לי רישיון טכנאי לבדוק כלי טייס, עם התמחות בכדורים פורחים".


איצקוביץ' על הכדור הפורח

 

איצקוביץ' הינו טייס מסחרי וטכנאי בדק לכלי טיס. הוא פורח עם בלונו במקומות שונים בארץ ובעולם, ובין אירועי התעופה בהם השתתף ניתן למנות את פסטיבל הכדורים הפורחים הגדול בעולם הנערך מדי שנה בניו מקסיקו, ארה"ב והפנינג התעופה הגדול בישראל הנערך מדי שנה בשדה-תימן שבנגב.

 

בשנים האחרונות הוא פועל רבות לקידום הענף בישראל ועסק בין היתר בהעשרת הגורמים המוסמכים בארץ במידע הנדרש לפיקוח יעיל ומהימן על הפעלת כדורים פורחים והקמת מכון בדק לכדורים פורחים.

 

יש בעולם הרבה טייסי כדורים פורחים?

 

"יש פחות מ-10,000 טייסים של כדורים פורחים ברחבי העולם, רובם מגיעים

מארצות הברית ואירופה".

 

כדור פורח הוא כלי תעופה בטיחותי?

 

"הכדור הפורח הוא אחד מכלי הטייס הבטוחים ביותר. הסיכוי שיקרה משהו בכדור פורח הוא נמוך מאוד משתי סיבות: לעומת כלי תעופה אחרים הכדור פורח יכול לנחות בכל מקום, בים וביבשה. דבר נוסף, כדור פורח זאת מכונה מאוד פשוטה לתפעול".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכדור הצבעוני של וויליאם ארקי
הכדור של איצקוביץ'
הכדור של כריס פאול
מומלצים