שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רייס: תנועת החמאס עויינת גם בעינינו
  מזכירת המדינה האמריקנית נפגשה עם שרת החוץ לבני בירושלים והתייחסה להחלטת הקבינט להכריז על עזה וחמאס ישות עוינת. "עזה ויהודה ושומרון יהיו חלק מהמדינה הפלסטינית העתידית", הכריזה רייס, ואילו לבני הבהירה שיש לקיים מדיניות של הפרדה בין יהודה ושומרון לעזה

  "חמאס הוא ארגון עוין גם לארצות-הברית" - כך הכריזה אחר-הצהריים (יום ד') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, במסיבת עיתונאים משותפת עם שרת החוץ ציפי לבני בירושלים.

   

  רייס התייחסה להחלטת הקבינט הישראלי להכריז על עזה וחמאס ישות עוינת ואמרה: "לפי נקודת המבט שלנו, איננו זונחים את הפלסטינים החפים-מפשע. עזה ויהודה ושומרון יהיו חלק מהמדינה הפלסטינית העתידית. לכן הממשלה הלגיטימית הפלסטינית תהא המדינה של שני האזורים".

   

  לבני הבהירה שיש לקיים מדיניות של הפרדה בין יהודה ושומרון לעזה. זאת, כדי להבטיח את ניטרולם של הקיצונים. "זה לא סוד שחמאס הוא ארגון טרור", אמרה שרת החוץ. "חמאס שולט ברצועת עזה. ישראל נסוגה מעזה כדי להוריד את האחריות שלה למתרחש שם.

   

  "למרות זאת, במקום שזה יהיה מתכון ליצירת מדינה פלסטינית, זה נהפך בסיס להתקפות על שדרות. משמעות ההצהרה היום היא שכל מה שמעבר לצרכים ההומניטריים יסופק על ידי ישראל. הפלסטינים צריכים להבין שלא נתמוך בטרור מעזה".

   

  בעניין איראן אמרה מזכירת המדינה האמריקנית: "הנשיא בוש אמר שאנו צריכים ללכת במסלול מדיני בנושא האיראני. אנו מאמינים שמסלול כזה יעבוד.
  אני מרוצה מכך שגורמים פרטיים עושים שיקול מחדש באשר להשקעות באיראן, כמו למשל בנקים פרטיים. גם ממשלות גרמניה וצרפת פועלות במישור הזה. אי אפשר לומר שהעסקים עם איראן מתנהלים כרגיל. זו מדינה שנשיאהּ אמר על מדינה חברה באו"ם שיש למחוק אותה מהמפה."

   

  רייס לא הסכימה להגיב על שאלה בנוגע לאפשרות שסוריה מנסה לרכוש אמצעים גרעיניים. באשר להזמנת סעודיה לוועידה הבינלאומית, אמרה רייס: האמת היא שעדיין לא הזמנו אף אחד לוועידה הבינלאומית בנובמבר בוושינגטון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים