שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר בדמשק: גוברת הדרישה להגיב נגד ישראל
  בראיון לעיתון הערבי "אל-חדת'" אומר גורם בכיר במפלגת השלטון של סוריה כי מטוסי הקרב של ארצו נמצאים בכוננות עליונה. לדבריו, סוריה מציידת את צבאה "ביכולות שיפתיעו את הישראלים"

  גורם בכיר בהנהגת מפלגת הבעת' הסורית אומר כי גוברות הדרישות בקרב ההנהגה בדמשק לזנוח את מדיניות השקט מול ישראל ולהגיב בכוח על ההפרות הישראליות, כהגדרתם. לדברי אותו גורם, מטוסי קרב של חיל האוויר הסורי נמצאים כעת בכוננות עליונה.

   

  בכיר הבעת', הנמצא בירדן, אמר את הדברים בראיון שעתיד להתפרסם מחר (יום ו') בעיתון הערבי-ישראלי "אל-חדת'", שיוצא לאור בטמרה. בראיון הוא אמר כי ההנהגה הסורית מציידת את צבאה ב"יכולות שיפתיעו את הישראלים כשיחשבו לפתוח במתקפה צבאית", ובמקביל מנסה לחסום את הפרצות הנמצאות אצלה. לדבריו, כוחות הנ"מ הסורים היו יכולים לפעול נגד מטוסי חיל האוויר שחדרו לשטחם, אחרי שאלו השליכו את התחמושת שלהם בתוך שטח סוריה.

   

  לטענת בכיר המפלגה, המטרה העיקרית של חדירת מטוסי חיל האוויר לסוריה היתה לבחון את מערך ההגנה הסורי נוכח דיווחים על רכישת טילים וציוד נ"מ מרוסיה, וכן במטרה לבחון את מידת מחויבותה של איראן להגן על סוריה לאור הסכמים שנחתמו בין שתי המדינות.

   

  הוא הכחיש את הטענות על שיתוף פעולה גרעיני בין סוריה לצפון קוריאה וטען שאמירות מסוג זה עלולות להיות סממן שיעיד על הגזמה לקראת תוקפנות חדשה, העשויה לגרור את כל האזור למלחמה כוללת במקרה שדמשק לא תיענה לדרישות ארה"ב וישראל.

   

  "הסורים מבינים היטב את הסכנה הישראלית ועוקבים אחרי תמרוני הצבא הישראלי באזור הצפון ולאורך הגבול בגולן, וכן הם יודעים שישראל תנסה להיחלץ מן המשבר הפנימי שלה באמצעות יצירת משברים חיצוניים. בדמשק מבינים היטב את הכוח האווירי והטכנולוגיה המתקדמת מהם נהנה חיל האוויר הישראלי, אולם הם יודעים שניתן להתמודד עם הכוח הזה בשדה המערכה", אמר.

   

  בראיון אף שלל הגורם הבכיר את הטענות כי מטרת חדירת מטוסי חיל האוויר היתה לתקוף משאית נשק שהיתה בדרכה לחיזבאללה בלבנון. לדבריו, "התוקפנות האווירית" נועדה לשלוח מסר ברור לסוריה כדי שתיענה לתביעות המשא ומתן עם ישראל ותקבל את העקרונות של ועידת השלום אותה מזמן נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ואשר נדחו על ידי סוריה.

   

  "דמשק לא תתגמש"

  "ישראל פועלת כדי לכפות מדיניות מסוימת על ההנהגה הסורית כדי שתחזור בה מעמדותיה הלאומיות, ממאמציה להשיב את אדמתה הכבושה בגולן וכן להעניש אותה בשל תמיכתה בתנועות ההתנגדות בלבנון, פלסטין ועיראק", אמר הגורם הסורי.

   

  למרות זאת, אותו גורם הדגיש כי הלחצים האמריקנים והישראלים על סוריה, האיומים המתמשכים והתוקפנות, לא יגרמו להנהגה הסורית לגלות גמישות או ויתורים שיפגעו בזכויותיה הלאומיות ובעקרונותיה.

   

  אותו גורם הוסיף כי הסורים סבורים שהמשוואה באזור השתנתה בעקבות תבוסתו של הצבא הישראלי בלבנון מול חיזבאללה וכי הקרבות אשר התנהלו בדרום לבנון הוכיחו שהתנגדות וחיילים מאומנים היטב יכולים להסב נזק ואבידות לצבא הישראלי.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מטוסי חיל האוויר
  באדיבות אתר חיל האוויר
  קים ג'ונג איל. "אין קשר"
  צילום: איי פי
  מומלצים