שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: שנים אמרנו "אין פרטנר", עכשיו יש
  ראש הממשלה הביע אמון רב באבו-מאזן במהלך כנס מועצת קדימה: "אנחנו לא יכולים ולא רוצים להתעלם מהקולות המתונים ברמאללה". הוא הוסיף כי בתחילת השבוע יעלה הצעה לשחרר אסירים פלסטינים ללא דם על הידיים

  "שנים ארוכות הסתפקנו בקריאות 'אין פרטנר', עכשיו לפי כל הסימנים יש" - כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכנס המועצה המדינית של סיעת קדימה, שנערך בפתח תקווה.

   

  "אנחנו לא משלים את עצמנו, כולנו רואים מה קרה ועדיין מתרחש בעזה. כוחם של המתונים חייב לעמוד במבחנים לא פשוטים בזירה הפנים-פלסטינית. עם זאת, אנחנו לא יכולים ולא רוצים להתעלם מהקולות המתונים ברמאללה. אנחנו לא יכולים להיות עיוורים לכך שהמנהיג הנבחר של העם הפלסטיני, הנשיא אבו-מאזן, מאמין כמונו שפיתרון הסכסוך אפשרי רק באמצעות הידברות בין העמים".

   

  לדברי אולמרט, בפגישות שקיים בחודשים האחרונים עם הנשיא אבו-מאזן הצליחו השניים לבנות תחילתו של אמון, ולחשוב יחד על הדרכים שבהן ניתן לגשר על הפערים בין העמים. בפגישה האחרונה, כך דיווח, החליטו להקים צוותים מצומצמים שינסו לגבש הודעה משותפת, שתשקף את ההבנות בשיחות. "אם נצליח להגיע להודעה כזו היא תתרום באופן ממשי להצלחת המפגש הבינלאומי שיתקיים בסתיו בארה"ב", אמר ראש הממשלה שדחה את הקולות הקוראים "לא למהר" ולוותר על ההזדמנות.

   

  "אני מאמין שקיפאון הוא נסיגה לאחור, שהמתנה-במקום בו יש תקווה לסיכוי - סוללת את הדרך לגורמים קיצוניים להגביר את אחיזתם והשפעתם על הרחוב הפלסטיני. אני משוכנע שאם נחמוק מניסיון רציני, אחראי, זהיר, אך חסר פשרות ונחוש, לבנות עכשיו גשרים של הידברות ואמון עם ההנהגה הפלסטינית הנלחמת בחמאס, נמצא עצמנו עומדים מול חזית חמאס וג'יהאד איסלאמי מאוחדת בכל השטחים", אמר אולמרט, שהוסיף כי בכוונתו לנקוט שורת מחוות לחזק את היסודות המתונים ברשות.

   

  איתות לפלסטינים

  "כבר ביום ראשון אביא לממשלה הצעה לשחרר אסירים פלסטינים ללא דם על הידיים המזדהים עם הממשלה הנוכחית ומתחייבים להתנגד לטרור", הודיע ראש הממשלה, והוסיף: "זו הדרך היחידה לאותת לכל החברה הפלסטינית כי רק דרך המשא ומתן השלום וההשלמה, יש תוצאות. במקביל למחוות ולהידברות, נמשיך להילחם בטרוריסטים ובקיצוניים ללא הגבלה וללא מעצור. ממשלת ישראל בראשותי יוזמת פעילות בלתי פוסקת כדי להכות בטרור.

   

  "גורמי הביטחון, צה"ל והשב"כ מקבלים את מלוא הגיבוי לכל פעולה הנדרשת לבלום את הטרור בכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי ראוי. אין במלחמה כזו ניצחונות מוחלטים כהרף עין. זו מלחמה הדורשת סבלנות וכושר עמידה. לא נחדל ממנה".

   

  אולמרט ציין כי העקרון שמנחה את מפלגתו הוא זה שהוצהר עליו טרם הבחירות: "פינוי שטחים ביהודה ובשומרון ויצירת קו גבול שייתן ביטחון ויוסיף יציבות למדינת ישראל. החזון הזה, שעיקרו להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, לא השתנה ולא נזנח".  

   

  ראש הממשלה סיכם: "ידוע לי היטב שהוויכוח בעניין יהודה ושומרון עלול לקרוע קרעים ברקמות הרגישות ביותר והמהותיות ביותר של חיינו. בוודאי, ערב הימים הנוראים, אפעל בכול כוחי למנוע קרעים ופצעים שיערערו את אחדות העם. אך באותה עת עצמה אני מתחייב שאעשה הכל, בכל מאודי, להרחיב את אופקי התקווה למציאות חיים טובה יותר, עם עתיד של שלום ובטחון לעם ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט
  צילום: איי פי
  תוכנית במחלוקת. רמון
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים