שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רון חולדאי על כרטיס אדי: הצלת חיים אינה זכות, אלא חובה

  נסו לדמיין את עצמכם נזקקים לדיאליזה 3-4 פעמים בשבוע ומחכים להשתלת כליה, מבקש ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. אחרי שתדמיינו את הסיטואציה - לא תוכלו להישאר בחוץ ותהיו חייבים לקבל את ההחלטה לחתום על כרטיס אָדי

  החתימה

  "חתמתי על כרטיס אָדי כבר לפני 26 שנים. אני ובני משפחתי, כולנו מחזיקים בכרטיס אָדי".

   

  הסיבה

  "אני רואה בזה מצווה גדולה. בעיני, מחובתו של כל אזרח להציל חיים. לעזור להציל חיים זה גם לעשות את הדבר הקטן הזה, להחזיק בכרטיס אָדי לימים יבואו".

   

  ההתלבטויות

  "לפני החתימה על כרטיס אָדי לא הייתה לי התלבטות אפילו לשנייה אחת".


  "מחובתו של כל אזרח להציל חיים". חולדאי (צילום: דנה קופל)  

   

  התגובות

  "הדבר הכי מתסכל הוא שאני מקבל 'כל הכבוד', 'כך נכון' וכן הלאה, בכל מקום שאני מעלה את הנושא, אבל עדיין מספר החתומים על כרטיס אָדי נמוך וקיים קושי להשיג תורמים. הפער הזה גדול מדי בעיניי. כנראה שיש עדיין עכבות, וכל מיני דברים שמפריעים לאנשים בתת מודע. את זה אני רוצה לפרק לאנשים ולכן אני עוסק בזה כל כך הרבה".

   

  פגשתי חולה

  "אני בהחלט מכיר את התסכול הגדול בחוסר היכולת לעבור את התהליך פה. חברה טובה מאוד שלי לא מצאה תורם בארץ. היא החליטה שהיא לא רוצה לסכן את חייה ולחכות ולכן עשתה את המאמצים, כולל חברים שהתגייסו ועזרו. למזלה לא הייתה לה בעיה לשלם את הסכום, הגבוה מאוד, כדי לנסוע להשתלה בחוץ לארץ".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. ביממה הראשונה למבצע: 9,000 גולשים חדשים הצטרפו לאדי
 2. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  ראש העירייה

  "כראש העירייה אני מדבר על נושא תרומת האברים והחתימה על כרטיס התורם בכל מיני הזדמנויות ובכל מיני מקומות. עשינו מבצע החתמה גדול לכרטיס אָדי בתוך עיריית תל אביב. דיברתי על כך במועצת העיר בפני כל חברי המועצה ולאחרונה צרפנו את כרטיס החתימה כצרופה למכתבי הארנונה וקראנו לתושבים לחתום. 178 אלף בתי אב קיבלו את טופס החתימה ואני מקווה שנקבל יבול מוחתמים גדול.

   

  "בנוסף, העירייה לוקחת, מדי פעם, חלק במבצעים שונים. אם באיסוף כספים בין עובדי העירייה, או בניסיון לגייס עובדים לעזור בגיוס כספים, כדי לשלוח אנשים לניתוחי השתלה בחוץ לארץ".

   

  התרומה והדת

  "הפנייה שלי תמיד הייתה לרבנים. שהרבנים ייקחו את המטלה הזאת של להציל חיים לא רק כאמירה כלפי חוץ, אלא כמבצע שנועד לשכנע את קהל המאמינים בכך שלהציל חיים זה דבר חשוב".

   

  מילה לספקנים

  "הצלת חיים אינה זכות, אלא חובה. מה היה קורה אילו מדובר היה הבן שלך, או אשתך או אתה? תאר לעצמך שאיבדת את שתי כליותיך וכליה אחת הולכת אוטוטו לגמור את תפקידה. אתה צריך להתייצב 3-4 פעמים בשבוע לדיאליזה ואתה ממתין להשתלת כליה. אם תצליח פעם אחת לדמות את הסיטואציה, תבין שאתה לא יכול להישאר בחוץ. אתה חייב להיות בפנים ולקבל את ההחלטה לחתום על כרטיס אָדי".


 3.  


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אני רואה בזה מצווה גדולה". חולדאי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים