שתף קטע נבחר

מזוז: תיקי אולמרט על סף הכרעה

היועץ המשפטי השיב למכתב של ח"כ אופיר פינס ואמר כי הפרשיות השונות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה נמצאות בשלבי בדיקה אחרונים: "אנו מודעים להיבט הציבורי שיש לפרשיות"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר היום (א') כי בדיקת התיקים השונים הנוגעים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, נמצאת בשלביה הסופיים וכי בקרוב תתקבל הכרעה האם להורות על פתיחת חקירה פלילית נגד ראש הממשלה. מזוז כתב את הדברים במכתב תשובה לחבר הכנסת אופיר פינס (עבודה).

 

מהם תיקי אולמרט?

 

בכל הנוגע לפרשת מרכז ההשקעות, כותב היועץ כי בימים אלה ההחלטה מצויה בשלב הסופי, כמו-גם פרשת בנק לאומי והבית ברחוב כרמיה. עוד כתב כי משרדו מודע להיבט הציבורי שיש לפרשיות השונות, ולצורך שנובע מכך לקבל החלטות בהקדם. עם זאת הוא כותב כי "אין זה לבוא על חשבון בחינה מושכלת ומדוקדקת של הדברים כמתבקש".

 

עוד נכתב כי "פרשת בנק לאומי" אינה מצויה בטיפולו של היועץ המשפטי לממשלה, והסמכות בעניין זה הואצלה לידי פרקליט המדינה. יש לציין כי ראש הממשלה אמור היה להיחקר בפרשה זו בתאריך שנקבע כבר לפני כשבוע, אולם מועד החקירה נדחה, עקב אילוצי לוח הזמנים של אולמרט.

 

באשר לפרשת "מרכז ההשקעות" כותב מזוז באמצעות עוזרו הבכיר,

 עו"ד רז נזרי, כי "דו"ח מבקר המדינה בעניין זה הגיע ללשכתנו בחודש אפריל 2007, ובמהלך החודשים שחלפו נבחנו הדברים על-ידי הגורמים הרלבנטיים במשרדנו, והועברו חוות דעת הפרקליטות ועמדת פרקליט המדינה בעניין זה. בימים אלה, אנו מצויים בשלבים סופיים של בחינת הדברים במסגרת דיונים בראשות היועץ המשפטי לממשלה הן ביחס לפרשה זו, והן ביחס לפרשות אחרות הקשורות לעניין. גם "פרשת כרמיה" מצויה בשלבי הכרעה סופיים לאחר שנערכה השלמת בדיקה בעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. מודעים לחשיבות הציבורית
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. לקראת הכרעה
צילום: איי פי
מומלצים